Dlhé jesenné večery v pandemickom režime občas pôsobia pochmúrne. Aj pracovne vyťažené dvojice si ich však občas môžu spríjemniť horúcim kúpeľom, svetlom sviečok, dobrou večerou a spoločným sledovaním filmu. Vhodne vybraná snímka vás na chvíľu vytrhne zo všednej reality, pripomenie romantické pocity ukryté pod nánosmi každodennosti či rozdúcha vyhasínajúcu vášeň. Filmový príbeh, ktorý spoločne sledujete, môže vyvolať spomienky či nové otázky a odpovede nemusíte hľadať len v úprimnom rozhovore, ale aj v komunikácii tiel.

Nezabúdajte, že na voľbe sledovaného programu by ste sa mali zhodnúť. Dôležité je však aj to, v akej fáze sa váš vzťah nachádza, či vám viac chýba duševná alebo fyzická intimita, a v neposlednom rade výber závisí aj od veku a životných skúseností.

Pre dlhoročných partnerov

Romantickú drámu režiséra Richarda Linklatera by sme rozhodne mladým a čerstvo zamilovaným dvojiciam neodporúčali. Veľmi emotívna trilógia, ktorá sa začína romantickým stretnutím francúzskej študentky Cé­line a mladého Američana Jesseho v rýchliku z Budapešti do Viedne vo filme Pred úsvitom, pokračuje stretnutím a naplnením vzťahu po desiatich rokoch v ďalšom pokračovaní Pred súmrakom a končí sa filmom Pred polnocou.

V treťom voľnom pokračovaní príbehu sa však nad vášnivou dvojicou inteligentných ľudí už poriadne zotmelo. Film hovorí z duše zrelým, emotívnym dlhoročným vzťahom. Budete mať pocit, že tie priamo mierené slová, pútavé rozhovory s fascinujúcou a občas krutou úprimnosťou sú vám až príliš povedomé a zrejme hlavní protagonisti vyslovia vo svojej neutíchajúcej konverzácii mnoho z toho, čo vás dlho ťažilo.

Film Pred polnocou je z tejto trojice Linklaterových počinov najboľavejší, dozviete sa, že nás ničí „hľadanie spriaznenej duše“, ale aj to, že hoci ste už niečo zažili, stále je dôležité „hľadať, rozhliadať sa, byť stále hladný“, ako hovorí štyridsiatnička
Céline.

Snímka Pred polnocou okrem frustrácie a boja v dlhoročnom vzťahu prináša krásne momenty a myšlienky, ktoré vám pripomenú, prečo máte tak dlho po boku toho konkrétneho človeka. „Si magor, ale ja ťa milujem. Mám v tebe aj tú bláznivú stránku, aj tú šibnutú,“ hovorí Jesse svojej žene Céline a dodáva: „Nevadí mi, že si zas.ane komplikovaná ľudská bytosť. Nechcem žiť nudný život.“

PRED POLNOCOU Zavŕšenie fascinujúcej trilógie, v ktorej je viac dialógov ako deja, ale rozhovory Jesseho (Ethan Hawke) a Francúzky Céline (Julie Delpyová) vám budú veľmi povedomé.
Zdroj: Profimedia