Naša myseľ dokáže pomocou sugescie na prvý pohľad nemožné veci, to sa už potvrdilo mnohokrát. Myšlienky vždy hrali úlohu aj v erotickej oblasti - dokázali vyburcovať fantáziu a sexuálny apetít. Ľudia, ktorí sa v intímnych chvíľach nechajú ovládnuť negatívnymi myšlienkami, si ich sotva užijú naplno. Stačí, ak si neustále pripomínajú nedokonalosti svojej postavy či zlyhania, a už hrozí, že milostné chvíle stratia správnu šťavu. Naopak, ak človek zapojí predstavivosť a naplno sa oddá vzrušujúcemu okamihu, môže si vychutnať nevšedné zážitky. Nový spôsob sexuálneho sebauspokojenia sa zaobíde bez dotykov - je založený na autosugescii aj hypnóze.

Sila sugescie

Metódu vedomej autosugescie vyvinul francúzsky lekárnik Emil Coué, vyhľadávaný terapeut pred prvou svetovou vojnou. Ukázal, ako možno vedome vytvárať predstavy a prenášať ich na nevedomé ja. To potom dokáže podľa našich predstáv riadiť všetky procesy v tele, napríklad uzdravovanie. Stačí intenzívne zamerať svoju pozornosť na to, čo chcete dosiahnuť. Samozrejme, celý proces si vyžaduje tréning a skutočné presvedčenie. Nie je jednoduché silne sa sústrediť len na jednu vec a dokázať pracovať s vizualizáciou a koncentráciou tak, aby ste dosiahli požadovaný výsledok. Napríklad orgazmus, ku ktorému dospejete bez akéhokoľvek dotyku - partnerovho či vášho.

Pomôže aj hudba

Hovorí sa mu hands free orgazmus či bezdotykové uspokojenie. Táto nová erotická aktivita, ktorá sa šíri na internete, už má svojich nadšencov. K vyvrcholeniu človek dospeje silou myšlienky. Žiada si to len trpezlivosť a cvik. Tí, ktorí to zažili, opisujú, že odmenou im bol veľmi intenzívny zážitok. A hlavne nevšedný! „Sústredíte sa, zatínate svaly panvového dna a pomáhate si nejakou erotickou predstavou. Je to šialený pocit práve vďaka tomu, že si nemôžete pomôcť žiadnym dotykom, len napínate myseľ. Trénoval som to niekoľko mesiacov, kým to prišlo,“ tvrdí David.

Na internete sa už šíri množstvo videí, ktoré majú pomôcť tomuto spôsobu erotického uspokojenia. Pod termínom hands free orgasm nájdete napríklad nahrávky zvláštnej monotónnej hudby, ktorá má človeka priviesť do stavu podobnému REM - fáze plytkého spánku. „Teraz pracujeme na odlišnom zvuku, ktorý dokáže jednotlivcov dostať do veľmi hlbokej hypnózy,“ píše sa pri jednom videu. Aj mnohé ďalšie nahrávky ponúkajú takzvané binaurálne rytmy, ktoré dokážu pôsobiť na naše podvedomie. O čo ide? Objavili ich už v polovici 19. storočia, keď sa ich vplyvom začalo zaoberať viacero fyzikov a psychológov. Ale väčšej popularite sa tešia až v dnešnej digitálnej dobe, keď si bez problémov môžete do každého ucha cez slúchadlá púšťať iný tón. Mozog potom z tých dvoch rozdielnych vytvorí jednotný - binaurálny rytmus. Má vraj zázračné účinky - podobne ako droga dokáže privodiť zmenený stav vedomia či pocit šťastia. A práve tieto techniky využívajú mnohí obchodníci s rozkošou.

Lákadlá internetu: Okrem binaurálnych rytmov vás na vrchol privedú šikovné erotické hypnotizérky.
Lákadlá internetu: Okrem binaurálnych rytmov vás na vrchol privedú šikovné erotické hypnotizérky.
Zdroj: YouTube

Erotické hypnotizérky

Autoerotická praktika bez dotyku nadchla najmä tých, ktorí nemajú pri sebe stáleho partnera či partnerku. To však neznamená, že im nemôže iná osoba v tejto bezdotykovej autoerotickej praktike pomôcť. Okrem binaurálnych rytmov, ktoré ich tvorcovia pasujú za skvelých sprievodcov na ceste k bezdotykovému orgazmu, sú na scéne nevšedného uspokojenia erotické hypnotizérky. Vďaka nim sa muži ľahšie naladia a nepotrebujú ani intenzívne pracovať so svalmi. Klienta pomocou svojho hlasu, ale i hudby uvedú do stavu relaxácie a tranzu. Oboznámia poslucháča so spúšťacím slovom a pridajú autoritatívny príkaz, ktorý by mal potom vyvolať žiadaný účinok. Podľa odborníkov majú tieto praktiky pôvod v BDSM komunitách, založených na nadvláde a podriadení.

Využívali ju okultisti: Hypnóza bola rozšírená už v 18. storočí.
Využívali ju okultisti: Hypnóza bola rozšírená už v 18. storočí.
Zdroj: profimedia.sk

Táto metóda môže priniesť iný rozmer a zážitok aj do mileneckého vzťahu. „S priateľkou nás to nadchlo, radi skúšame nové veci. Naštudovali sme si niečo na internete a skúšali. Pomocou binaurálnych rytmov, ale hlavne sme zapojili predstavivosť. Partnerka bola mojou erotickou sprievodkyňou a bolo to úchvatné! Aj ten boj, keď som túžil po jej priamom dotyku a museli sme sa obaja ovládať…“ opisuje Dušan. „Bez toho, žeby ste sa úplne zverili a odovzdali do rúk osoby, ktorá vám k bezdotykovému orgazmu pomáha, to nejde. Teda, ak to skúšate vo dvojici s partnerom. Podobne je to asi aj v prípade hypnózy cez internet,“ myslí si Dušan.

Názory odborníkov na túto metódu sú rôzne, ale mnohí z nich nevylučujú, že môžu byť úspešné. „Zo svojej klinickej praxe poznám ľudí, ktorí dokážu dosiahnuť orgazmus bez dotyku - už len keď sa s nimi niekto rozpráva, keď na sex myslia a podobne. Zväčša sú to ženy, pretože ich orgazmus je oveľa viac duševný,“ vysvetlila terapeutka a profesorka na univerzite v americkom Wisconsine Markie L. C. Twistová serveru Bustle.