Navždy Gennaro

Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov, - napísal na Silvestra svojim fanúšikom na sociálnej sieti rodený Neapolčan, ktorý sa za posledné roky stal talianskou hereckou hviezdou. Nie div, veď bravúrne stvárnil jednu z hlavných postáv v najpopulárnejšom talianskom seriáli Gomora. Aj preto si ho veľmi dlho budú fanúšikovia stotožňovať s Gennarom „Gennym“ Savastanom, synom mafiánskeho bosa Pietra Savastana.

Seriálová adaptácia románu Roberta Saviana s názvom Gomora sleduje drsné praktiky a boje mafiánskych skupín v Neapole, kde sa nachádza centrum skutočnej zločineckej organizácie Cammora. Pútavá a krvavá sága z mafiánskeho prostredia sa stala obrovským hitom a z mladého herca Salvatoreho Esposita hviezda. Hoci sa predstavil aj v iných talianskych filmoch a seriáloch, až s úlohou Gennyho sa všetko zmenilo.

„Teším sa, že Gomora je tretím medzinárodne najúspešnejším seriálom minulého desaťročia a v Taliansku sa považuje za najlepší za posledných desať rokov. Ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorí nás sledujete, milujete a podporujete,“ napísal Salvatore na svoju sociálnu sieť.

Salvatore Esposito na benátskom filmovom festivale.
Salvatore Esposito na benátskom filmovom festivale.
Zdroj: AGF EDITORIAL / Sipa Press / Profimedia

Uvedomuje si, koľko emócií jeho postava vyvolala. Spočiatku neveľmi schopný syn mafiánskeho šéfa po otcovom uväznení veľmi rýchlo zbiera skúsenosti a nakoniec sa v krutom zločineckom prostredí postaví aj proti svojej krvi.
V súkromí je Esposito láskavý a milujúci muž, ktorý má po boku partnerku Paolu Rossiovú a vlani sa mu narodila neter Chloe. Momentálne propaguje krimidrámu L’immortale, ktorú režíroval jeho herecký kolega z Gomory Marco D’Amore.