Vydala sa za Bonda

Britskú herečku, ktorá získala Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Nepohodlný, poznáme napríklad z dobrodružnej snímky Múmia (1999), z mysteriózneho trileru Constantine (2005) či romantického sci-fi Fontána (2006).  Dcéra maďarského vynálezcu a rakúskej psychoanalytičky študovala na univerzite angličtinu, ale už počas štúdií sa venovala herectvu, ktorému zostala verná dodnes. Do širšieho povedomia vošla až úlohou vo vojnovom filme Nepriateľ pred bránami (2001).

Zakrátko sa zoznámila s režisérom Darrenom Aronofskym, s ktorým sa prvý raz ukázala na verejnosti v roku 2002. O tri roky sa zasnúbili a v roku 2006 sa im narodil syn Henry Chance. Svadobné zvony im však nezazvonili a v roku 2010 si zamávali na rozlúčku.
O rok už bola manželkou predstaviteľa Jamesa Bonda - v tajnosti sa vydala za herca Daniela Craiga. Poznali sa síce takmer dvadsať rokov, ale povestná iskra preskočila až pri natáčaní filmu Dom snov. „Nie som vydatá za Jamesa Bonda. Toho ťažko prinútiť k sobášu. Daniel je veľmi dobrý herec a veľmi talentovaný. Ale inak vedieme úplne normálny život,“ tvrdí Rachel Weiszová.

Rachel Weisz a Daniel Craig si vyšli na prechádzku v Soho v New Yorku ako ležérny párik.
Rachel Weisz a Daniel Craig si vyšli na prechádzku v Soho v New Yorku ako ležérny párik.
Zdroj: Profimedia.sk

Dnes patria manželia medzi najstabilnejšie herecké páry. K šťastiu im chýbal už len spoločný potomok, ale aj tento sen sa im naplnil. V roku 2018, keď mala krásna Rachel 48 rokov, oznámila svetu šťastnú novinu, a tak dala Craigovi ten najkrajší narodeninový darček k päťdesiatke. Na jeseň toho istého roku porodila zdravú dcérku.  Manželia žijú v New Yorku a najradšej si vychutnávajú bežný rodinný život, ktorý im pomáha zostať nohami pevne na zemi.