Štvornásobný držiteľ Grammy, vlastným menom Seal Henry Olusegun Olumide Adelo Samuel, sa preslávil ako soulový spevák, ale aj ako manžel nemeckej topmodelky Heidi Klumovej (46). Brit s brazílsko-nigérijskými koreňmi s neprehliadnuteľnou zjazvenou tvárou má na konte deväť albumov a stále patrí medzi rešpektované hudobné hviezdy. Pôvodne študoval architektúru a strojárstvo, v 80. rokoch však začal spievať v londýnskych kluboch a postupne si razil cestu k vlastnému štýlu.

V roku 2005 Seal veľmi romanticky požiadal Heidu Klumovú o ruku v kanadských horách. „Zobral ma tam helikoptérou. Mal postavené iglu a všetko privezené - posteľ s prikrývkami vnútri, všade lupienky ruží, sviečky. Veľmi, veľmi romantické. Bolo tam jedlo a šampanské a potom helikoptéra odišla,“ opísala neskôr modelka, ktorá mala dcéru Leni z predchádzajúceho vzťahu s magnátom Formuly 1 Flaviom Briatorem. So soulovým spevákom sa stali rodičmi ďalších troch detí - synov Henryho a Johana a dcéry Lou. Pôsobili ako idylický pár, dokonca v roku 2010 na Costa Careyes v Mexiku obnovili svoj manželský sľub. O dva roky sa však už začali objavovať správy o kríze v ich manželstve a v roku 2014 sa rozviedli. Heidi tvrdila, že jej muž príliš holdoval bujarým večierkom, spevák zase tvrdil, že za ich rozpory mohla odlišná mentalita. „Mali sme isté rozdiely v postojoch. Myslím tým, že ona je Nemka a ja Angličan,“ vysvetľoval.

Modelka sa nedávno vydala za mladého gitaristu nemeckej kapely Tokio Hotel Toma Kaulitza (30) a jej exmanžel sa naplno venuje hudbe. Seal vystúpil v novembri 2008 na koncerte v Košiciach aj v bratislavskej Incheba Aréne. Na Slovensku koncertoval aj v roku 2012.

FOTO Seala v plavkách aj s exmanželkou a deťmi v GALÉRII >>