Indiánska krv

Americký herec, spevák a tanečník má francúzsky, holandský, nemecký a indiánsky pôvod, takže nie div, že práve on presvedčivo stvárnil mladého Indiána v populárnej filmovej Twilight ságe. Ako mladík Jacob Black, meniaci sa na vlkolaka, zvádzal hlavnú hrdinku Bellu, ktorá však milovala upíra.

Rodák z amerického Michiganu sa v detstve venoval karate a na turnajoch dosahoval obrovské úspechy. Veľmi skoro sa však začal zaujímať aj o herectvo a kvôli väčším synovým šanciam sa rodičia presťahovali do Los Angeles. Oplatilo sa. Mal len deväť rokov, keď si zahral vo filme My Wife and Kids (2001). Nasledovali ďalšie, ale predovšetkým sa ako 17-ročný objavil v role Jacoba v spomínanej upírskej ságe.

Uhrančivý mladík upútal aj iných režisérov. V roku 2010 si zahral po boku Taylor Swiftovej vo filme Na svätého Valentína a s krásnou speváčkou prežil krátky románik. O rok získal hlavnú úlohu vo filme Bez dychu. Svalnatý mladík sa čoskoro stal jedným z najlepšie zarábajúcich hereckých tínedžerov a dievčenským idolom.

Taylor Lautner mal v náručí niekoľko známych slečien, v roku 2009 to bola Selena Gomezová. O dva roky už randil s herečkou Lily Collinsovou, ktorá bola tiež jeho filmovou partnerkou. Zakrátko ju vymenil za kanadskú herečku Mariu Avgeropoulosovú, staršiu o šesť rokov.

Asi osem mesiacov randil s Billie Lourdovou, dcérou herečky Carrie Fisherovej, známej ako princezná Leia z Hviezdnych vojen, ktorá však zomrela na krvácanie do mozgu v roku 2016. Pri svojej priateľke stál po celý čas po smrti jej matky a zakrátko aj babičky, ale vášeň postupne vyprchala a v roku 2017 sa rozišli. Od vlani je po boku tmavookého krásavca instragramová hviezda Ty Dome.