Keď mal Brian White 21 rokov, dostal sa na prestížnu univerzitu. Jeho študijné úspechy mu zabezpečili víza na Britské ostrovy. V krajine žije už niekoľko rokov, študuje i brigáduje.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Hrozí mu deportácia

Čas mu ubieha veľmi rýchlo – najmä od doby, keď zistil, že nemôže pokračovať v štúdiu chémie na Oxforde. Študijné oddelenie mu totiž zamietlo štipendium – kvôli statusu migranta. Najhoršie na tom je, že ak mu zamietnu aj poslednú žiadosť o štipendium, hrozí, že ho deportujú naspäť do Zimbabwe. „Nikoho tam nepoznám, nebol som v Zimbabwe 7 – 8 rokov,“ hovorí skrúšený Brian. Chlapec dostal mnoho morálnej a finančnej podpory od známych ľudí a profesorov, ktorí ho označujú ako matematického génia.

Do šiestich rokov žil v sirotinci. Až si jeden misionár všimol jeho výnimočný intelekt, a predstavil ho Britovi Peterovi Whiteovi. Ten si ho po čase s manželkou adoptoval.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Ako to skončí s géniom, ktorý sa ako zázrakom dostal na prestížnu univerzitu, rozhodnú britské úrady. Spolužiaci a známi, dokonca aj cudzí ľudia cez sociálne siete podpisujú petíciu, ktorá má už vyše 70 000 podpisov.