Múza speváckeho génia

Elvisova milovaná Priscilla, skrátene Cilla, bola jediná žena, ktorú kedy kráľ rokenrolu miloval tak, že s ňou vstúpil do manželského zväzku.

Známa herečka pochádza z 8-člennej rodiny, má štyroch bratov a jednu sestru. Rodičia si dávali záležať na dcérinom kvalitnom vzdelaní a dbali na jej dobrú výchovu. Už ako dospievajúce dievča bola krásna, ale aj plachá a nesmelá.

Práve jej plachosť a vyspelý empatický prístup k životu zaujali Elvisa. Zoznámil sa s ňou v roku 1959 počas vojenskej služby v Nemecku, kde pôsobil aj jej otec, vojak z povolania. Mala štrnásť. Aj preto otáľali so svadbou, vzali sa až po ôsmich rokoch. Ich manželstvo plné radostí aj ťažkostí nevydržalo, najmä pre spevákove početné závislosti, rozviedli sa v roku 1973.

Priscilla je matkou Elvisovej dcéry Lisy Marie, ktorá bola chvíľu vydatá za hudobnú legendu Michaela Jacksona. Má syna Navaroneho (1987) zo vzťahu s americkým režisérom a producentom talianskeho pôvodu Marcom Garibaldim, trvajúceho 22 rokov.

Dlhé odlúčenia od Elvisa, ktorý cestoval a koncertoval po celej Amerike, spôsobili, že si Priscilla voľný čas vypĺňala rôznymi činnosťami. Lákala ju záľuba v modernom tanci a neskôr aj herectvo. Vyplatilo sa. Koncom 70. rokov si zahrala v mimoriadne úspešnom seriáli Dallas, neskôr zahviezdila aj vo filmovej komediálnej trilógii Bláznivá strela.

Jej kniha Môj život s Elvisom je povinnou literatúrou pre všetkých fanúšikov Elvisa a je v nej dopodrobna opísaný Priscillin život od útleho detstva, jej mladosť, stretnutie s kráľom rokenrolu, ich vzťah a manželstvo, ale aj spevákove početné životné krízy. Podľa knihy v roku 1988 nakrútili film. Priscilu stvárnila Susan Waltersová, Elvisa si zahral Dale Midkiff.

FOTO Priscilly Presleyovej a svadobné snímky zo svadby s Elvisom Presleym nájdete v GALÉRII >>