V slobodnej demokratickej krajine však nemajú miesto. Preto vzniklo pri príležitosti víťazstva nad nacizmom jedinečné športové podujatie. Siedmeho mája, teda sedemdesiatdva rokov po tom, čo sa skončila najkrvavejšia vojna v histórii ľudstva, sa aj tento rok uskutoční futbalový turnaj pod názvom United Colours of Football (Spojené farby futbalu).

Turnaj: Bude sa konať k výročiu ukončenia druhej svetovej vojny.
Turnaj: Bude sa konať k výročiu ukončenia druhej svetovej vojny.
Zdroj: ARCHÍV

Foto: Archív

Na ihriská Základnej školy na Mudroňovej ulici nad Bratislavským hradom vybehne vo farbách medziľudskej tolerancie 32 tímov z celého Slovenska.

„Okrem športového vyžitia je cieľom turnaja vytvorenie priateľskej atmosféry v duchu vzájomného rešpektu. Uznávame pestrosť ľudskej spoločnosti a obohacujúce vplyvy rôznych kultúr. Je nám cudzia diskriminácia na základe rasy, národa, pohlavia alebo sexuálnej orientácie, preto na ne chceme každoročne pri výročí 8. mája upozorniť a ohradiť sa proti nej,“ hovorí jedna z organizátoriek akcie Lucia Krajňáková.

Zdroj: ARCHÍV

Na akcii sa každoročne objavujú členovia kapely Medial Banana. Foto: Archív

Turnaj sa koná už siedmy raz a podporujú ho umelci, ktorí ťahajú slovenskú hudobnú scénu vo viacerých žánroch. Na pódiu sa objaví skupina Para a akciu podporuje aj reggae formácia Medial Banana, raper Vec či punková skupina Rozpor.