Obyčajné jednorazové plasty sú veľakrát nielen nebezpečné pre ľudský organizmus, ale aj extrémne zaťažujú životné prostredie. Majitelia unikátneho slovenského e-shopu si to uvedomujú, a preto sa rozhodli priniesť fľaše z kvalitných a ekologických materiálov, ktoré sú opakovane použiteľné, zdravotne nezávadné a navyše skvele vyzerajú. 

E-shop www.mybottle.sk, založili dvaja bratia Lukáš a Mário. Špecializujú sa na predaj zdravotne nezávadných a opakovane použiteľných fliaš, exkluzívnych dizajnových termosiek a termohrnčekov, detských fľaštičiek, a tiež funkčných fliaš či už na jógu, beh, fitnes, profesionálnu turistiku, alebo voľný čas. 

Zložité začiatky

S myšlienkou priniesť na slovenský trh niečo, čo nám tu chýba sa začali pohrávať v roku 2019. Po nespočetných množstvách debát a nápadov, však vždy narazili na to, že s podobným nápadom už pred nimi niekto prišiel a ocitali sa tak opakovane v slepej uličke. Okrem toho chceli, aby ich nápad v sebe niesol hlbšiu myšlienku a bol užitočným pre životné prostredie.

„Naša pôvodná myšlienka, ešte skôr ako vznikol e-shop MyBottle.sk, bola priniesť na slovenský trh personalizované šejkre. Pri hľadaní toho správneho dodávateľa sme ale zistili, že na našom trhu chýbajú nielen personalizované šejkre, ale akékoľvek iné kvalitné fľaše, či už do fitka, do prírody, do práce, pre deti, alebo na voľný čas.“ Po niekoľkomesačnom hľadaní kontaktov na výrobcov a dodávateľov neustále nachádzali ďalšie a ďalšie špičkové dizajnérske svetové spoločnosti, ktoré sa venujú výrobe zdravotne nezávadných fliaš. 

„Tie nám učarovali natoľko, že sme sa ich rozhodli dotiahnuť na Slovensko a založiť jedinečný a prvý e-shop, v ktorom zoskupíme široký výber originálnych špičkových fliaš a hrnčekov pre ľudí všetkých generácii aj záujmov," opisuje začiatky podnikania Lukáš Baldovský.

MyBottle myslel na každého

Sortiment v e-shope je starostlivo vyberaný a prispôsobený tak, aby si v MyBottle vedelo nájsť svoju fľašu široké spektrum aktívnych ľudí. Navyše všetky produkty, ktoré ponúkajú, sú vyrobené zo špičkových materiálov so zreteľom na kvalitné spracovanie a nadčasový dizajn, čím sa prirodzene stávajú aj štýlovým doplnkom.

„Uverili sme, že projekt, ktorý na Slovensku ani Česku nemá dvojníka, v spojení s hlbšou myšlienkou podpory životného prostredia, bude tým správnym kľúčom k úspešnému podnikaniu. V súčasnosti expandujeme s e-shopom mybottle.cz do Českej republiky a našou ambíciou je dostať sa postupne aj na ďalšie európske trhy." hovorí Mário Baldovský.

„Sme presvedčení, že náš e-shop môže svojou troškou pomôcť znížiť používanie jednorazových plastov, a tiež vďaka zdravotnej nezávadnosti, prispieť k zdravšiemu životnému štýlu našich zákazníkov."

Prísne kritéria pre ekologickú a zdravotnú nezávadnosť 

Produkty, ktoré nájdete na ich stránke nakupujú priamo od výrobcov, resp. ich oficiálnych zástupcov, čím sa aj oni sami snažia znížiť uhlíkovú stopu na nevyhnutné minimum a pomôcť tak životnému prostrediu.

V súčasnosti spolupracujú s viac ako dvadsiatimi renomovanými spoločnosťami z USA, Austrálie, Južnej Kórei a Európy, ktoré prinášajú na trh technologicky aj materiálovo pokročilé fľaše a aktívne bojujú proti znečisťovaniu životného prostredia, na ktoré majú plastové fľaše na jedno použitie devastačný efekt. Zároveň sa tiež venujú aj humanitárnej pomoci a podpore.

„Veríme, že či už sa naši zákazníci rozhodnú kúpou kvalitnej originálnej fľaše potešiť seba, alebo obdarovať blízkeho človeka, prispievajú tak k zdravšiemu životnému štýlu a vďaka špičkovým materiálom, z ktorých sú fľaše vyrábané aj k udržateľnejšiemu životnému prostrediu."