V roku 2018 majú v Bratislave opraviť sto kilometrov jazdných pruhov. Do opráv komunikácií mieni hlavné mesto vložiť 16 miliónov eur, sedem miliónov z rozpočtu mesta a deväť miliónov eur z vládnej dotácie.

Ľudová tvorivosť
Ľudová tvorivosť
Zdroj: Viktor Malý

Fantastické! Človek sa nestačí čudovať. Roky nič, ale vôbec nič, a zrazu všetko naraz. Počúvate ako Alica v ríši divov - pokračujú opravy Brnianskej, Hodonínskej a Budatínskej ulice, ukončili opravu Bajkalskej ulice, začínajú s rekonštrukciou Račianskej, ešte aj na Záhorskú Bystricu prišlo, opravili Bratislavskú ulicu…

Majú čo robiť...
Majú čo robiť...
Zdroj: Viktor Malý

Opraviť do volieb!

A to nie je všetko! Oni naozaj opravujú aj chodníky! Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 kilometrov chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD. Jednoducho, slzy v očiach.

Pomáha aj príroda
Pomáha aj príroda
Zdroj: Viktor Malý

Ale nie všetci. Nájdu sa aj jedinci, ktorí si z toho začali robiť srandu. A napodobujúc cestárov, aj oni striekajú okolo dier okraje, ani červené, ani žlté, ale rovno biele. A súčasťou bieleho rámu je aj nápis: "OPRAVIŤ DO VOLIEB!" To ale samospráva celkom isto nestihne. Na pomoc jej však prichádza príroda, vypĺňa diery, ktoré cestári označili červenou, zeleňou. Ako vidno, do opravy ciest v Bratislave sa zapojil naozaj každý.