Krasokorčuliarka Oli Beständigová (39) porodila syna Liama 10. decembra 2017 v bratislavskej nemocnici na Antolskej. Tehotenstvo ju spočiatku zaskočilo, ale dnes je šťastná, že má doma malého chlapa.

Šťastná mamina malého Liama.
Šťastná mamina malého Liama.
Zdroj: Archív

Pomáha aj iným deťom

„Chodíme spolu často von, debatujeme takým jeho vlastným jazykom. A je mi ako živá činka - to sa mu náramne páči," usmieva sa šťastná mama. Liam sa rád nosí v šatke. „Všetko sleduje a môžem mu rozprávať, čo okolo nás je," dodáva Oli, ktorej syn bude mať v nedeľu 10. júna pol roka.

Popri synovi sa venuje aj iným deťom. „Trénujem detičky - batoľatá baby ball, základne cvičenia, pohybové tvary…," popisuje. „Je to neskutočne nádherná práca, ktorá je pre mňa psychohygienou," priznáva. Keď športovkyňa pracuje, o Liama sa stará jeho dedko - Olin otec.

Popritom synovi sa Oli venuje aj iným deťom.
Popritom synovi sa Oli venuje aj iným deťom.
Zdroj: Archív

Rodila sekciou

„Na ultrazvuku mi odhadovali váhu bábätka 4000 gramov, preto mi môj pôrodník Martin Petrenko indikoval cisársky rez," povedala nám účastníčka zimných olympijských hier 2002 v Salt Lake City po pôrode. Jej syn mal sotva mesiac a útla športovkyňa len vážla len 44 kilogramov! „Musela som pribrať, všetko na mne viselo," priznala.