Zatiaľ čo výzva „Ice Bucket Challenge“ mala charitatívny úmysel – vyliatím si vedra ľadovej vody na hlavu zvýšiť povedomie o amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS), aktuálna výzva je brutálne. Siaha totiž na životy.

Poslepiačky

Výzva „Bird Box Challenge“ svoju popularitu odštartovala po premiére filmu Bird Box na Netflixe. Hlavná postava Malorie, ktorú stvárnila Sandra Bullocková, je nútená ako matka uniknúť tajomným nadprirodzeným tvorom, ktoré zničili zemskú populáciu. Ak sa však stretne s nimi tvárou tvár, zomrie. Aby zachránila seba a aj svoje deti, musí vyraziť na nebezpečnú cestu a najsť  posvätné miesto – svätyňu. Cesta je plná nástrah. ak chcú prežiť, musia mať oči zakryté pred zlom, ktoré ich prenasleduje.

Ľudia na základe filmu Bird Box si vymysleli výzvu #BirdBoxChallenge, ktorá spočíva v rôznych aktivitách, pri ktorých oči previazené látkou. Čím ťažšia a nebezpečnejšia úloha, tým zaujímavejšia a sledovanejšia. Svoje výzvy nakrúcajú a zverejňujú na sociálnych sieťach, kde ich fanúšikovia môžu sledovať. Výzvy sú naozaj rôzneho charakteru. Poslepiačky si nanášať make-up, výjsť po schodoch či stráviť celý deň so zaviazanými očami. Tieto výzvy pôsobia viac-menej neškodne.

Nehoda kvôli výzve

Výzva spôsobila už nejedno malé zranenie. No v prípade 17-ročnej tínedžerky z Utahu, mohla pokojne skončiť fatálne. Mladá dáma si totiž pri jej vykonávaní neváhala sadnúť na volant auta. Spôsobila vážnu dopravnú nehodu. Verejnosť apeluje na to, aby bola obvinená z pokusu o vraždu. 

Podľa všetkého si počas jazdy mladá vodička mala stiahnuť čiapku na oči a spôsobiť nehodu. Poručík Travis Lyman sa vyjadril, že vodička len stratila kontrolu nad vozidlom, dostala šmyk a narazila do pouličnej lampy a iného vozidla. V druhom aute bol 16-ročný pasažier. Okrem škôd na oboch autách sa, našťastie, nikomu nič vážne nestalo. Pre tentoraz.

Zrážka áut na základe výzvy Bird Box Challenge
Zrážka áut na základe výzvy Bird Box Challenge
Zdroj: Twitter

Musíme to prízvukovať?

K celej situácii sa vyjadril aj Netflix na svojom Twitteri: „Nemôžeme uveriť, že toto vám musíme hovoriť. Prosím neublížte si vo výzve #BirdBoxChallenge. Máme len jedno želanie, a to aby ste kvôli výzve neskončili v nemocnici.“

Po tomto incidente nám už ostáva len dúfať, že sa už nič podobné opakovať nebude a ľudia si zvážia výzvy, ktoré by chceli prijať.