Stretávajú sa na dohodnutých luxusných miestach v rôznych krajinách po celom svete. Na tvárach majú masky a svoje tajné túžby napĺňajú v temných, intímnych priestoroch, v žiare sviečok a za zvukov tlmenej hudby. V bezpečí anonymity debatujú o šteklivých témach, spoznávajú jeden druhého i sami seba, môžu si vyskúšať všetko, na čo vo svojom reálnom prostredí doteraz nemali odvahu. O tom, kto s kým a ako, rozhodujú len dámy. Muži tu hrajú druhé husle. Musia čakať, kým ich dievčina osloví, a prijať jej pravidlá. Dnes je z týchto milovníčok a milovníkov erotiky skutočná armáda. Armáda Killing Kittens - ľudí, ktorí dávajú sexuálnym radovánkam nový význam.

Z iného uhla

Za veľkým erotickým projektom stojí niekdajšia reklamná manažérka, štyridsaťročná Londýnčanka Emma Saylová. Už v roku 2005 vymyslela značku Killing Kittens po tom, ako zistila, že ženy vlastne nemajú kde bezpečne preskúmať svoju sexualitu. A už vôbec nie bez toho, aby ich v spoločnosti neodsudzovali. Bolo to v čase, keď v Spojenom kráľovstve letel populárny seriál Sex v meste a všade sa hovorilo o ženskej sexuálnej revolúcii. O tom, že dámy sú konečne schopné otvorene hovoriť o svojom sexuálnom živote. Napriek veľkým očakávaniam sa však veľa nezmenilo. „Ženy naďalej hanili za sex na jednu noc, ale ak mali románik muži, okolie ich pokladalo takmer za hrdinov. Bola v tom silná nerovnováha a rozhodla som sa s tým niečo urobiť,“ vysvetľuje Emma.

Názov jej novej spoločnosti prišiel úplne náhodne, keď bola na jednej párty na ostrove Ibiza. Vtedy od vedľajšieho stola začula vetu: „Každý raz, keď masturbujete, Boh zabije mačiatko.“Zdala sa jej taká príznačná pre jej zámer, že si názov Killing Kittens hneď zamilovala a rovno rozbeh­la zamýšľaný projekt - vytvoriť dámam priestor, aby sa mohli bez strachu uvoľniť, spoznávať vlastnú sexualitu a experimentovať.

Fantázie: Komunita Killing Kittens má viac ako stotisíc členov.
Fantázie: Komunita Killing Kittens má viac ako stotisíc členov.
Zdroj: Archív

Môžu, ale nemusia

Akcie sa začali v menších rozmeroch, v bytoch, kde sa raz za mesiac stretávalo tridsať až päťdesiat ľudí. Postupne však záujemcov pribúdalo. Dnes sa podujatia odohrávajú v kluboch, rezidenciách, vo vilách i veľkých prázdninových domoch vo veľkých mestách a neraz sa na nich zíde vyše dvesto milovníkov sexu.

„Boli sme už v New Yorku, Dubline, na zámku v Škótsku, vo vilách v Sydney, Benátkach či Paríži, v Kanade, Hongkongu, Nemecku...“menuje bývalá reklamná agentka miesta šťavnatých podujatí.

Všade majú párty podobný formát. Hostia sú v maskách, kokteilových odevoch, popíjajú sekt alebo miešané nápoje, sú tam disk­džokeji, zvodné tanečnice, bohatý program a, samozrejme, nevyčerpateľný bar. Na každej párty sú masážne priestory, sauna, vírivky, miestnosti na sexuálne hry i romantické izbičky so sviečkami a intímnou muzikou. „Ak chcete byť nahí a užívať si, môžete zamieriť do nich. To, čo sa v nich udeje, zostane len tam,“ garantuje Saylová. „Na nikoho sa však nevyvíja tlak. K sexu, samozrejme, obvykle príde, ale je to len sprievodný jav. Niečo, čo sa môže, ale nemusí. Ak chcete len popíjať drink a sledovať dianie okolo vrátane milujúcich sa párov, je to vaša vec.“

Prichádzajú sem aj skupiny dievčat, ktoré si len zatancujú  v spodnej bielizni a nič viac nechcú. Tu vedia, že im nikto nebude brániť a nikto ich nebude obťažovať. Ak samy neprejavia aktivitu.

Emma Saylová: Zistila, že ženy nemajú kde bezpečne skúmať svoju sexualitu.
Emma Saylová: Zistila, že ženy nemajú kde bezpečne skúmať svoju sexualitu.
Zdroj: Archív

Prísne pravidlá

Komunita sa utešene rozrastá. V súčasnosti má viac než stotisíc členov. Ale mohlo by ich byť pokojne viac. Mnohí by boli radi. Lenže dostať sa do elitného sexklubu nie je také jednoduché. Už pri registrácii si vás preveria. Zisťujú, kto ste, čo hľadáte, vypýtajú si fotografiu. „Prijímací formulár nie je príliš obsiahly, ale chceme vedieť, ako záujemca vyzerá. Neočakávame supermodelky a supermodelov, ale chceme mať medzi sebou atraktívnych ľudí, ktorí sa o seba starajú, vedia, čo chcú a sú dostatočne pôžitkárski,“ hovorí zakladateľka Killing Kittens pre britský The Guardian. Ďalšie médiá však upozorňujú, že je to o niečo zložitejšie a medzi riadnych členov sa dostanú hlavne pekní, inteligentní a majetní. „Dvoch z troch žiadateľov zvyčajne odmietneme,“ priznáva Saylová.

Klub je primárne zameraný na ženy a páry. O osamelých mužov záujem nemajú. Aj tí, ktorí sa do elitnej spoločnosti dostanú, sa musia riadiť prísnymi regulami. „Väčšinu iných sexuálnych komunít riadia muži, tvoria ich po­dľa svojich predstáv. Mojím cieľom bolo ponúknuť spoločenstvo, ktoré budú kontrolovať a viesť ženy. Kde sa budú cítiť komfortne.“

Podľa toho vyzerajú základné podmienky, ktoré musia všetci rešpektovať. Najzásadnejšia je, že pravidlá určujú dámy a len ony ich môžu porušiť. Podstatné je tiež to, že tu nie skutočne znamená nie. Vylúčený je tradičný model „balenia“. V KK klube muž nesmie osloviť ženu, ktorú nepozná. Iniciatíva musí vyjsť od nežnejšieho pohlavia. Ešte donedávna do klubových priestorov nesmeli vstúpiť nepreverení členovia. V poslednom období sú však špeciálne podujatia, kde malú ochutnávku umožnia aj „cudzincom“. Posledná, avšak nemenej dôležitá podmienka sú masky. Bez výnimky. Tie všetkým dávajú pocit anonymity, slobody a istej tajomnosti.

Pikantné zážitky

Emma Saylová tvrdí, že každé podujatie je plné zábavy, pikantných príbehov, vtipných situácií. Mnohé z nich opísala vo svojej knihe Za maskou, ktorá vyšla v roku 2012. Pre britský Business Insider si spomenula hneď na niekoľko neobvyklých situácií, keď si ich členovia želali prežiť niečo netradičné. Splniť fantázie. Istú dievčinu napríklad uniesli a ukryli v neznámom hoteli a jej partner po nej musel pátrať podľa rôznych indícií. Ďalší muž si želal, aby ho v Kensingtonských záhradách uniesol Batman a zachránila ho Supergirl. A tak zamestnanec prezlečený za komiksového hrdinu objednávateľa zviazal, zabalil do hotelovej plachty a odniesol na tajné miesto, kde ho nakoniec objavila „superzáchrankyňa“. Možno práve pre tieto netradičné zábavky sú pravidelnými návštevníkmi na párty aj ochrancovia
zákona.

„Nikdy sa u nás nedeje nič nelegálne a všetko robíme so súhlasom zainteresovaných,“upozorňuje podnikateľka. Pripomína, že hoci erotika hrá v celej komunite veľmi dôležitú rolu, sex je viac-menej sprievodný jav, nie leitmotív. „Ide o to, že v Killing Kittens môžete beztrestne, slobodne a bezpečne skúmať svoje najtajnejšie fantázie, túžby a bez zábran o nich hovoriť.“

Svet ženskej sexuality.
Svet ženskej sexuality.
Zdroj: Plus 7 dní

Sú aj v sieti

Killing Kittens sa rozrastá tiež v internetovom priestore. Väčšina členov sexklubu pochádza zo Spojeného kráľovstva, zvyšok je z USA, Austrálie či zo starého kontinentu. Aj tu treba prejsť prijímacím konaním, overovacím procesom a zaplatiť členské, ktoré má niekoľko úrovní a z nich vyplývajúcich benefitov. Pohybuje sa od jednorazového dvadsaťlibrového registračného poplatku po desiatky libier mesačne. Za roky existencie Killing Kittens spoločnosť len týmto spôsobom nahonobila státisíce. Za registráciu získate prístup do četovacích miestností, môžete písať blogy, dozvedieť sa o aktualitách a plánovaných akciách, dohodnúť si rande. VIP členstvo je síce výrazne drahšie, ale patria k nemu nadštandardné služby, voľné vstupenky i zľavy.

S hľadaním nových známostí súvisí aj nová digitálna platforma a aplikácie, ktoré Killing Kittens rozbehli minulý mesiac. V rámci reklamnej kampane na ne vyzbierali od svojich členov takmer 600-tisíc libier. Jedna z nich ponúkne klasické četovanie a aktivity prostredníctvom mobilného telefónu, druhá - SafeDate App - by sa mala postarať o to, že stretnutie s „cudzincom“ prebehne bez problémov. Poskytne žene kompletný profil potenciálneho partnera vrátane jeho telefónneho čísla, e-mailu a osobných údajov. Rovnako ju bude žiadať, aby v určitom čase hlásila, či je všetko v poriadku, a pomocou GPS monitorovať jej pohyb. Vďaka tomu známi, ktorým umožní prístup, môžu kontrolovať, či sa niečo nezvrtlo a rande ide podľa plánu.