Kým mnohí plánujú dovolenky a naplno si vychutnávajú slnečné lúče, niektoré známe osobnosti sa ponorili do večnej tmy. Nečakane a vlastnou rukou opustili tento svet. Šoubiznisom aj verejnosťou otriasli správy o samovražde Kate Spadovej, Anthonyho Bourdaina či Leonida Kantora. Siahli si na život v prvej polovici júna a ich skon šokoval nielen príbuzných a kolegov, ale aj odborníkov na duševné zdravie. Bude táto vlna dobrovoľných úmrtí pokračovať?

Zabila seba aj syna

Už v druhej polovici mája otriasla svetom samovražda bývalej modelky pánskeho časopisu Stephanie Adamsovej (†47). Šokovala o to viac, že čokoládová playmate vzala so sebou na druhý svet sedemročného syna. Spolu s ním vyskočila z okna na 25. poschodí hotela Gotham v newyorskej štvrti Manhattan. Polícia jej skon uzavrela ako samovraždu a v prípade malého Vincenta ako vraždu. Čo Stephanie donútilo k tomuto ohavnému činu? Modelka mala už dlhšie problémy so svojím exmanželom, chiropraktikom Charle­som Nicolaiom, s ktorým sa súdila o pridelenie Vincenta do starostlivosti. Ich spory riešila polícia a viacerí ľudia z jej okolia potvrdili, že mala problémy. Depresie však údajne nie. Napriek tomu došlo k osudnému skratu. „Chcem len zmiznúť so svojím synom ďaleko od tejto nočnej mory, ale oni ma nenechajú,“ povedala vraj pred tragickým koncom.

Stephanie Adamsová: Modelka pánskeho časopisu v máji vyskočila z okna hotela na Manhattane spolu so svojím sedemročným synom.
Stephanie Adamsová: Modelka pánskeho časopisu v máji vyskočila z okna hotela na Manhattane spolu so svojím sedemročným synom.
Zdroj: Profimedia