Podľa českých médií si budúcnosť necháva predpovedať aj bývalý predseda vlády Českej republiky Andrej Babiš. Svojho času to tvdrila jeho priateľka Monika, ktorá navyše vyklebetila, že politik využíval najmenej dve kartárky, od ktorých si dáva  vykladať karty. Dokonca vraj neodmieta ani kontakt s nadprirodzenými silami. Neskôr to politik sám priznal. „Mnoho ľudí verí v Boha, ja zase namiesto toho verím na vesmír, na zdroj a na energiu a astrológia ma zaujíma,“ nechal sa vlani počuť.  Zďaleka nie je jediný.

Raegan a astrologička 

Svojou poverčivosťou bolo známych viacero prezidentov Spojených štátov. Abraham Lincoln napríklad veril snom. Videl v nich dokonca vlastnú smrť. Franklin D. Roosevelt sa zas bál čísla trinásť, a dokonca odmietal v piatky vyrážať na pracovné cesty. Ani jeden však neprekonal Ronalda Raegana.

Po neúspešnom pokuse o atentát, o ktorý sa pokúsil duševne chorý John Hinckley v roku 1981, objednala Nancy Raeganová pre svojho manžela astrologičku Joanu Quigleyovú a prezident prispôsoboval svoj program podľa jej rád. Žiadny z poradcov, členov kabinetu, dokonca ani viceprezident na neho nemali väčší vplyv ako práve jeho astrologička.

Podľahol aj francúzsky prezident

Socialista Francois Mitterand viedol Francúzsko štrnásť rokov a dlho nikto netušil, že aj on veril proroctvám hviezd. Až v posledných rokoch sa ukázalo že o dôležitých politických rozhodnutiach sa radil s bývalou modelkou, herečkou, spisovateľkou a astrologičkou Elisabeth Teissierovou. Preberal s ňou aj otázky súvisiace s vojnou v Perzskom zálive, či mocenskými bojmi v moskovskom Kremli. Dokazujú to nahrávky ich rozhovorov z obdobia 1989 - 1995, ktoré boli po jeho smrti zverejnené.

Hitler sa pachtil za Kopijou osudu

O poverčivosti Adolfa Hitlera sa už popísalo všeličo. Vraj si na verejnosti odmietal vyzliecť kabát, lebo veril, že by sa mu stalo niečo zlé. Historické pramene hovoria, ako sa zmocnil Svätej kopie osudu, ktorou mal jeden z rímskych vojakov prebodnúť bok Ježiša Krista.

Veril totiž, že mu zaistí vládu nad svetom. Či už to bola pravda, alebo nie, faktom zostáva, že sa v jeho blízkosti vždy pohybovalo viacero astrológov. Napríklad Erich Jan Hanussen, ktorý predpovedal, že si podmaní celé Nemecko. Švajčiarsky astrológ Karl Ernst Krafftpred mu zrejme zachránil život, keď ho varoval pred atentátom. Paradoxne, Krafftpred potom skončil vo väzení, lebo nacisti predpokladali, že o pripravovanom bombovom útoku vedel z iných zdrojov, než z hviezd. Nemci mali dokonca lákať do vešteckého tímu aj Čecha Jana Kefera. Ten však odmietol a nakoniec zahynul v koncentračnom tábore.

Kedy sa narodil Stalin?

Budúcnosť z hviezd si vraj nechával predpovedať aj sovietsky diktátor Josif Vissarionovič Stalin. Navonok pôsobil ako neohrozený tvrdý vodca, šíriaci strach a teror, jeho okolie si však šepkalo, že je silne poverčivý, obáva sa duchovných a v jeho blízkosti sa pohybovali senzibili a veštci. Medzi nimi dominovala dvojica astrológov z Gruzínska a Poľska, s ktorými sa radil.

Viac foto v GALÉRII ►►►

Dokonca si posunul dátum svojich päťdesiatych narodenín, údajne preto, aby si zlepšil horoskop. Koncom štyridsiatych rokov dal postaviť v Moskve sedem mrakodrapov, pričom miesta mali vybrať práve astrológovia. Ich umiestnenie má mať akési tajomné posolstvo. Aké, to už dnes asi nezistíme. Podľa ľudí z jeho najbližšieho okolia, sa v posledných rokoch krutovlády správal ako duševne chorý a jeho poverčivosť sa vystupňovala.

Astrológ od susedov

Ale vráťme sa do súčasnosti. Presnejšie, do nedávnej minulosti, kedy v oblasti astrológie a liečiteľstva rezonovalo meno Emila Václava Havelku. Nielen v našich končinách. Tento muž sa stal prvým prezidentom Česko-slovenskej astrologickej akadémie, opakovane bol zaradený medzi desať najlepších svetových astrológov zameriavajúcich sa na astromedicínu a vyslúžil si prezývku český Nostradamus. Medzi jeho klietov patrili známe osobnosti, celebrity i politici. Dokonca cestoval na Kubu za Fidelom Castrom. Doma sa zase staral napríklad o Václava Havla, či nášho bývalého prezidenta Michala Kováča.