Vnašich končinách sa otvára plesová sezóna tradične veľkolepou udalosťou, Plesom v opere. Je to dobročinné spoločenské podujatie, ktoré sa tento rok bude konať 12. januára už devätnástykrát tradične v budove Opery SND v Bratislave. Známe osobnosti predvedú luxusné róby a mnohé z nich ukážu novinky z dielní slovenských návrhárov. Podľa svetových trendov sú však v kurze opäť metalické odtiene, flitre a šaty s dlhými rukávmi.

Jeden skúste

Od Troch kráľov po Popolcovú stredu je víkendov dosť a možno budete mať aj vy aspoň jeden z nich plesový. Predtým vás však čakajú rozsiahle prípravy. Muži to majú podstatne jednoduchšie. Oprášia smoking a vyberú vhodnú košeľu. Výber ženských šiat je už o niečo komplikovanejší. Dámy si musia okrem moderných šiat nájsť vhodný strih pre svoju postavu. Náležite sa upraviť, učesať si vlasy a príležitostne sa nalíčiť. Väčšina žien vyhľadáva práve na ples ruky odborníka. Je to stávka na istotu.

Bez trápností

Dobrá správa je, že materiály trendom veľmi nepodliehajú. Návrhári, samozrejme, každoročne ozvláštňujú svoje ponúkané modely. No v zásade platí, že je dovolené takmer všetko, ak v tom dobre vyzeráte. Treba dodržiavať základnú plesovú etiketu. Vybrať si róbu, ktorá siaha až po zem. Vyhýbať sa vulgárnym výstrihom, športovej obuvi, kabelku si treba zaobstarať večernú a, samozrejme, nechať doma vetrovku. Platí to pre dámy i pánov.

Odlíšite sa: Jednoduchú róbu oživíte vďaka farbám.
Odlíšite sa: Jednoduchú róbu oživíte vďaka farbám.
Zdroj: GETTY IMAGES

Stavte na lesk

Na vrchole sa stále drží satén. Žiadané sú nadýchané sukne a mašle. Vedia skvele podporiť ženskosť a vyvolať dojem nevinnosti. Mašľa na správnom mieste dokáže zakamuflovať vaše nedostatky. Napríklad umiestnená v páse je tým najlepším pomocníkom. Namieste je v tomto prípade sebareflexia, v určitom veku to už nie je správna voľba.

Jednoduchosť nezmizla

Minimalistický štýl je žiaduci aj počas tohtoročnej sezóny. Sú typy žien, ktoré nepotrebujú veľa a jednoduchosťou podčiarknu svoju krásu. V tom prípade navrhujeme jednoduchú čiernu róbu, ktorá obopne krivky, alebo púdrovú ružovú. Netreba to preháňať s doplnkami a bižutériou. K takejto róbe zvoľte hladko vyfúkané vlasy alebo decentný drdol.