Tip na článok
Tri metre štvorcové

Najmenšia hotelová izba na svete: Aj v kurníku je viac miesta!

Vedeli ste, že priemerná hustota obyvateľov na Zemi je 49 ľudí na kilometer štvorcový? Nás, Slovákov, žije na jednom kilometri štvorcovom približne 110, ale v Hongkongu sa na tej istej ploche tiesni až 6 210 obyvateľov!

Galéria k článku (6 fotografií )
Tri metre štvorcové
Tri metre štvorcové
Tri metre štvorcové

Sťažujeme sa, že Bratislava je príliš veľká, a to má len čosi cez pol milióna obyvateľov. Hongkong 7,5 milióna. A nesťažujú sa. Prispôsobili sa, nič iné im nezostávalo. A tak tu nájdete aj hotel s najmenšími izbami na svete!

Hotel s najmenšími izbami na svete
Hotel s najmenšími izbami na svete
internet

Kanadský cestovateľ Xavier-Justin Naji tam objavil izbu, ktorá má iba tri metre štvorcové! Našiel ju v sedemnásťposchodovom hoteli Chudzinski mansion a zaplatil za ňu 30 dolárov za noc!

V tejto izbe je len posteľ, ktorá sa opiera o všetky štyri steny. Vystrieť sa na nej môže iba človek, ktorý meria menej než 170 centimetrov. Ak máte o desať centimetrov viac, máte smolu. Keď si pustíte sprchu, voda zaleje všetko - aj toaletu aj umývadlo. Ak si chcete sadnúť na záchod, musíte tak urobiť bokom, inak si nemáte kam dať nohy. A dvere musia zostať otvorené, samozrejme.

Tri metre štvorcové
Tri metre štvorcové
internet

Ale, ako píše ruský internetový portál snatchnews.com, v izbe je aj zrkadlo. Namiesto okna.

Čo viac by ste ešte mohli chcieť?

VIDEO Plus 7 Dní