Kapela No Name sa už dlhé roky teší veľkej obľube u našich českých susedov. Tentokrát vzdali poctu obľúbeným hudobníkom v moravskom mestečku Veľká Bíteš: šestica Slovákov získala hviezdu na chodníku slávy. Zaradili sa tak medzi velikánov ako Karel Gott, Lucie Bílá, Michal David alebo olympionik Lukáš Krpálek.

Hviezdy s hviezdou

V malom moravskom mestečku Veľká Bíteš funguje zaujímavá tradícia a aktívni občania, ktorí majú vlastnú akadémiu. Tá udeľuje na Bítešskom chodníku slávy hviezdy vybraným ľuďom z oblasti kultúry či športu. Najnovšie ju získali Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavol Jakab zo skupiny No Name.

„Zakaždým, keď nás niekde ocenia, je to lichotivé. No pri tejto cene, si človek uvedomí, že aj malé mesto vďaka šikovným ľuďom dokáže pritiahnuť pozornosť ľudí z verejného života. Skrátka neexistujú malé mestá, sú len malí ľudia,“ zamýšľa sa líder kapely Igor Timko.

Zo slovenských osobností majú svoju hviezdu na chodníku slávy v mestečku s asi 5200 obyvateľmi skupina Elán a Meky Žbirka. No Name sú tak prvá kapela takzvanej novej generácie kapiel, ktorým takúto poctu Veľko-bítešská akadémia slávy udelila.

Miestny kultúrny vládca

Šéfom Veľko-bítešskej akadémie je miestny dejateľ a hoteliér Jirka Rauš. Bol to práve jeho nápad založiť tradíciu udeľovania hviezd na chodníku slávy. „Je teda neobmedzeným vládcom tejto udalosti. Buď ho svojou prácou a výsledkami zaujmete, alebo sa na Bítešský chodník slávy nemáte šancu dostať. Jirka Rauš miluje šport a kultúru. Byť na jednom mieste s olympijským víťazom Krpálkom, s Karlom Gottom, Michalom Davidom, ale aj našimi Elánmi a Mekym Žbirkom je prestíž,“ neskrýva radosť Igor Timko.

Stále v tempe

No Name sú na scéne 26 rokov a ani teraz nezaháľajú. „Aktuálne dokončujeme koncertnú sezónu tohto leta. Nezastavili sme sa v podstate od 1. apríla. Končíme 24. septembra v Bratislave na Ružinovských hodoch. Následne nás čakajú dva týždne voľna a zimnú sezónu 2022 štartujeme koncertom v O2 Aréne pre rádio Impuls 15.októbra. Máme veľa rozpracovaných piesní a projektov, takže po oddychu sa pomaly vrhneme na nový materiál a prípravu turné. Určite pôjdeme na promo tour s našou pripravovanou vinylovou výberovkou, ktorej vydanie smerujeme k adventu,“ prezradil Igor Timko.

Foto hviezdy v GALÉRII