„Naši milí návštevníci chaty. Nakoľko je okolo nás stále viac plastov, tak sme si povedali, že každý by mal začať od seba, a že je to často len naša pohodlnosť, tak už na chate nebudeme predávať nápoje v malých jednorazových plastových fľašiach. Na chate vám načapujeme, čo len budete chcieť, ale ak si budete chcieť zobrať niečo so sebou, tak vám to môžeme načapovať už len do vašej fľašky, ktorú môžete použiť aj viackrát. Za pochopenie ďakujeme,“ objavil sa ekologický oznam na fanpage stránke na Facebooku Chaty M.R. Štefánika. Ako ho prijali turisti? S nadšením.

Inšpirácia

„Veľmi dobrý nápad. Nepochopím ľudí, ktorí vyšliapu kopec a už cestou hore po nich ostávajú obaly z keksov a špaky. Smutné, ale, žiaľ, reálne,“ komentuje na sociálnej sieti Stano. „To je super prístup. Takýto by mali mať všetci návštevníci všade a brať si svoj odpad,“ pochvaľuje si novinku Chaty M.R. Štefánika Miroslav. „Perfektný nápad... prídem si dať načapovať... do vlastnej... čoskoro,“ píše so smajlíkom na konci Július. „Paráda!!! Toto je inšpirácia aj pre ostatných,“ dodáva Marek.

Chata M.R. Štefánika leží v nadmorskej výške 1 740 metrov v sedle pod najvyšším vrchom Nízkych Tatier Ďumbierom (2 046 m.n.m.), na ktorom stojí veľký dvojkríž. Ako uvádza oficiálna stránka chaty, základný kameň bol položený v júli 1924 a chata mala nahradiť útulňu, ktorá bola postavená na vrchole Ďumbiera v roku 1902. Chata Milana Rastislava Štefánika je otvorená celoročne. Súčasným chatárom je Igor Fabricius. A ešte jedna zaujímavosť na záver, na chate ponúkajú najvyššie čapované nosičské pivo na strednom Slovensku.