Americké médiá prišli s informáciou, že prezident, ktorého miesto nedávno nahradil kontroverzný Donald Trump, sa snažil spojiť svoj život v mladosti so ženou, ktorá nebola prvou dámou počas jeho funkčného obdobia. Obama sa začal politicky angažovať už začiatkom 80-tych rokov.

Zasiahli rodičia

V Chicagu organizoval meetingy, kde stretol Sheilu Miyoshi Jager.

Nebola jediná! Prezidenta odmietla pred sobášom s manželkou táto žena
Zdroj: screenshot youtube

Foto: Screenshot youtube

Tá mala japonsko-holandský pôvod a mladého, vtedy ešte aktivistu, okamžite zaujala svojou výrečnosťou a húževnatosťou. V rozhovore, ktorý nedávno poskytla americkým médiám, povedala Jager, že „Barack mal zakorenenú potrebu milovať a byť milovaný,“. Vzťah pretrvával niekoľko mesiacov a budúci najsilnejší muž Ameriky požiadal svoju priateľku o roku. Paradoxne do vzťahu zasiahli rodičia jeho vyvolenej, ktorí boli skeptickí voči Obamovym profesijným vyhliadkam a zároveň sa im zdalo, že sú obaja na takýto záväzok primladí. Sheila teda žiadosť o ruku odmietla.

Prestížna univerzita

V roku 1987 sa začali Barackove sny o poste prezidenta kryštalizovať. Predstavoval si sám seba ako prvého Afroamerického prezidenta a všetok svoj čas, ciele a ambície tomu podriadil. Rozhodol sa ísť študovať právo na prestížnu Harvardsku univerzitu. Tesne pred odchodom požiadal Sheilu o ruku druhýkrát. V rozhovore bývalá priateľka prezidenta však priznala, že „to bola z núdze cnosť. Jeho požiadanie bolo pragmatické, nebola v tom žiadna vášeň ani zvedavosť zo spoločnej budúcnosti,“ kvôli čomu ambiciózneho mladíka odmietla druhýkrát.

Barack Obama s manželkou Michelle.
Barack Obama s manželkou Michelle.
Zdroj: Getty images

Foto: Getty images

Po nástupe na Harvard spoznal budúci prezident Michelle, ktorá sa podľa priaznivcov aj kritikov prezidenta vo svojej pozícii prvej dámy skutočne osvedčila.

Čítajte viac

Grupáky, zvrhlosti na záchodoch, bisexuálne hry: Takáto sexuálna džungľa funguje aj na Slovensku

Obama dal svojmu nástupcovi stopku: Trump bude musieť prehodnotiť svoje plány

Obama vyhostil 35 ruských diplomatov: Kremeľ nechápe a Trump sa chystá konať!

FOTO Ivanka a všetci prezidentovi muži: TOTO sú Trumpove figúrky, ktoré zatienila prvá dcéra USA!

Americká odplata Rusku má prísť už dnes: O tomto sa šepká v kuloároch!

Neprehliadnite výber z magazínov