Výrazný a žiarivý neón je presne to, čo po dlhej a smutnej zime potrebujeme zaradiť do nášho šatníka. Veľmi dobre a ľahko sa kombinuje s neutrálnymi farbami ako sivá, čierna či na jar a leto biela. Bude sa síce nosiť takmer na všetkom od kabátov až po plavky, ale verte, nepotrebujete krikľavoružový kostým ani neónovožltý kabát. Aj keď na jar čakáme instagramovú záplavu práve takých inšpirácií, nenechajte sa zlákať. Ak patríte medzi racionálnejšie konzumentky módy či konzervatívnejšie povahy, určite si vyberte niečo z neónových doplnkov, ako tenisky či kabelku, a máte trendy v suchu.

Zvážte kedy a kam

Rada možno zbytočná, ale predsa len ňou začíname. Pri neónových farbách je nutné správne načasovanie, čo v praxi znamená, že treba vedieť, kam ich nosiť. Zatiaľ čo v kancelárii sa zrejme nebudete cítiť najpohodlnejšie, ak vás uvidia už od dverí, no na párty to oceníte. Šaty či topy vo farbách, ktoré neprehliadnete, si chystajte skôr na večer alebo na aktivity mimo práce.

Efekt: Neónové farby pod špeciálnym svetlom.
Efekt: Neónové farby pod špeciálnym svetlom.
Zdroj: Pascal Le Segretain

Opatrne

Nosiť neónové odtiene nie je hračka, aj keď to tak v 90. rokoch vyzeralo. Dnes však už treba do mixovania farieb vložiť istú dávku vkusu, inak dosť prestrelíte. Najjednoduchšou cestou môže byť len doplnok vo výraznej jasnej farbe, ktorým doladíte svoj klasický outfit. Skúste jasný ružový opasok, elektrizujúco modrý náramok alebo malú kabelku v pútavej farbe. Týmto spôsobom bude neónový odtieň menej nápadný a každý deň môže okoreniť vašu módnu kreáciu.

Stačí jeden

Okrem doplnkov sa v prípade neónových farieb môžete obrátiť na vzory a potlače, ktoré môžu iba jemne poštekliť vaše farebné cítenie. Výrazné nápisy, obrázky či motívy sú doplnené bežnou farbou látky, takže sa nemusíte obávať, že by ste nejako výrazne kričali. Tento spôsob ľahko vyváži obavy z toho, že by ste to v neónovom tope celkom pokazili.

Vrstvite

Závan odvážnej neónovej farby mierne stlmíte aj vrstvením. Výrazné žlté tričko pod béžovým sakom bude pôsobiť viac ako štýlovo, takisto jasná ružová bunda na kompletne čiernom outfite. Je na vás, či neónovú zaradíte navrch, alebo na spodok, nechajte však na sebe časť oblečenia, ktorá neónový odtieň udrží v rovine aktuálneho trendu.