Uprostred malebnej prírody stojí Zlatý most, ktorý pôsobí ako ríša budúcnosti v oblakoch. Novú turistickú atrakciu otvorili pri vietnamskom meste Danang začiatkom júna, píše portál newsexaminer.net.

Most sa vyníma vo výške 1 400 metrov nad morom nad vrcholcami pohoria Ba Na. Je lemovaný fialovými chryzantémami Lobelia. Jeho fantazijný vzhľad dotvárajú ruky akoby vytesané priamo do kameňa, ktoré most pevne zvierajú. Prekrásna scenéria.

Splynuli s prostredím

Návrh mosta je z dielne firmy TA Landscape Architecture. Ruky síce vyzerajú, akoby boli v prostredí zrastené a len upravené do svojej podoby vytesaním do kameňa, ale nie je to tak. „Navrhli sme kostru rúk a pokryli ju oceľovou sieťou,“ vysvetľuje pre portál Bored Panda zástupca spoločnosti. „Do rúk sme pridali sklenenú vatu. Celá stavba trvala asi rok,“ doplnil.

Vietnam zaznamenáva turistický boom. Čoraz viac ľudí objavuje jeho krásy a, veruže, v tejto pozoruhodnej krajiny sa je na čo pozerať. Stavba je súčasťou investície 2 miliardy dolárov, ktorá do oblasti ročne priláka viac ako 1,5 milióna návštevníkov.