Tehotenstvo v mladom veku je už v dnešnej dobe viac – menej rarita. Ľudia sa vedia chrániť pred nechceným oplodnením, príchod dieťaťa na svet odkladajú. Chcú študovať, cestovať, užívať si bezstarostný život. To „nebolo dopriate“ len trinásťročnej Kayleigh. Svoje tehotenstvo skrývala šesť mesiacov. Bála sa, ako rodičia zareagujú – mali pre ňu totiž vysnívaný úplne iný život. Tí však napokon správu prijali pomerne dobre a mladej študentke sľúbili, že sa postarajú o ňu, aj o svoju vnučku.

Ťažké začiatky

Ako priznáva samotná mladá mamička, nie vždy to bola prechádzka ružovou záhradou. „K dcére Harley som vstávala každú noc, každú druhu hodinu. Kŕmila som ju, uspávala, zabávala. A potom šla ráno do školy,“ vraví. Doma bola mamou a dospelou osobou. Chcela, aby k nej dcéra od malička vzhliadala. V škole však bola žiačkou bojujúcu s matematikou a angličtinou. Všetkým neprajníkom však dokázala, že jej život neskončil a snaží sa ho udržať v čo najbežnejších koľajach.

Zaťala sa

Kayleigh skončila strednú školu dokonca s vyznamenaním. Na jeseň chce nastúpiť na vysokú školu a študovať hudbu. Počas najvýznamnejšieho dňa jej štúdií bola na ceremónii prítomná aj jej dvojročná dcérka, pre ktorú sa snaží byť vzorom. Obe sa obliekli do najlepších čias a pred odovzdaním diplomu sa odfotili. Reagovali tak na nenávistné komentáre o mladej mamičke, ktoré sa po jej otehotnení rozšírili na sociálnych sieťach.