Americká streamovacia služba Amazon oznámila, že prinesie na obrazovky seriálovú podobu fantastického eposu anglického spisovateľa J.R.R. Tolkiena Pán prsteňov. Spoločnosť získala na obľúbený príbeh globálne televízne práva, koľko ju stáli neprezradila. V konečnom dôsledku, fanúšikom to môže byť jedno, hlavne nech sa na scénu vrátia hobiti, elfovia, škriatkovia aj čarodejníci.

Zhmotnená fantázia na veľkej obrazovke

Vzniknúť by malo hneď niekoľko sérií. Dej seriálu by sa mal podľa agentúry Reuters odohrávať pred prvým z trilógie filmov režiséra Petra Jacksona Spoločenstvo prsteňa (2001). Navyše, Amazon získal práva aj na spin-off, čiže príbeh na motív odvodený z hlavnej dejovej línie. Ak si chcete dopriať pokračovanie Pána prsteňov, budete si musieť predplatiť balík Amazon Prime.

„Pán prsteňov je kultúrnym fenoménom, ktorý zachytil predstavivosť generácií fanúšikov prostredníctvom literatúry a veľkej obrazovky,“ citoval Sharon Tal Yguadovú, šéfku hranej tvorby Amazon Studios portál CNN. Ako Yguadová pokračovala, sú nadšení, že fanúšikov Pána prsteňov vezmú na novú epickú cestu do Stredozeme. Herecké obsadenie zatiaľ nebolo oznámené.

Miliardová trilógia

Trilógia režiséra Petra Jacksona Pán prsteňov – Spoločenstvo prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa zarobila po celom svete tri miliardy dolárov. Navyše filmy si dokopy z odovzdávania prestížnych filmových Oscarov odniesli 17 sošiek. V trilógii si zahrali Elijah Wood, Viggo Mortensen, Liv Tylerová či Orlando Bloom. Úspešné bolo aj filmové spracovanie ďalšieho Tolkienovho diela Hobit.

Seriál Amazonu má tak potenciál stať sa celosvetovým hitom a konkurovať fantastickému seriálu z dielne HBO Hra o tróny (Game of Thrones).