Kreatívna záplava vzorov aj túto jeseň ovládne šatníky. Vybláznite sa s výraznými farbami a kontrastnými motívmi, ktoré spolu absolútne neladia. Takto sa nosí patchwork

Ak chcete najlepšie ovládnuť nosenie patchworkového motívu, zapamätajte si jediné pravidlo - neplatia žiadne pravidlá. Základom je totiž mixovať dokopy rôzne vzory, farby či štruktúry od výmyslu sveta a nosiť všetko dokopy.

Patchwork si určite pamätáte z retro prikrývok, ktoré ho preslávili, a práve tie vám môžu poslúžiť ako skvelá inšpirácia. Môžete sa dokonca zamerať aj na pohodlný pevný materiál, ktorý vás zahreje a zároveň na ňom efektne vyniknú farebné motívy. Presne ako na deke! Pri kombinovaní môžete využiť zjemnenie motívu jednofarebnými prvkami v neutrálnych podtónoch.

Tento trend nie je nič pre minimalistky a vyžaduje si dávku módnej odvahy. S kombinovaním môžete začať jednoducho a poskladať svoj look na jednom dominantnom kúsku, ktorý bude pútať pozornosť. Na jeseň sa skvele hodí do šatníka oversized sako, dobre padnúci kabát či elegantné šaty. Všetko, samozrejme, v patchoworkovom vyhotovení. Ak vás chytí kreatívna chvíľka, pokojne si môžete vytvoriť aj vlastnú originálnu kreáciu a zošiť dokopy niekoľko látok z kúskov, ktoré už nenosíte. Budete mať istotu, že nikto taký nebude mať.

FOTO ako sa nosí patchwork nájdete v GALÉRII >>

Lenka Škodová