Ňufák čiernej labradorky Lulu mal vyhľadávať v teréne výbušniny. Nestalo sa.

Vyhadzov v skúšobnej dobe

Lulu bola žiačkou šteniatkovskej triedy, ktorá absolvovala niekoľkotýždňový výcvik, po ktorom mala putovať do služieb samotnej CIA. Zdá sa, že Lulu prestížna kariéra policajného psa, ale vôbec nevoňala. Keď prišlo do tuhého, jednoducho sa jej nechcelo čuchať. CIA nakoniec nezostalo nič iné, len dať psovi padáka.

Ako konštatuje samotná americká spravodajská služba, niekedy hold aj keď šteňa prejde testami a naučí sa odhaľovať výbušniny, nakoniec sa v praxi neosvedčí. Tak to bolo aj v prípade Lulu, ktorú krátko po nástupe do služby prestalo baviť vyhľadávať pachy, ktoré mali doviesť policajtov k nastraženej výbušnine.

K-9: Lulu mala našliapnuté na kariéru v policajnom zbore. Nechcelo sa jej však ňuchať.
K-9: Lulu mala našliapnuté na kariéru v policajnom zbore. Nechcelo sa jej však ňuchať.
Zdroj: Twitter CIA

Práca ju nebavila

Podľa CIA je bežné, že psy nemajú svoj deň alebo dva. Dokonca majú na to milión dôvodov – nudia sa, potrebujú motivovať inou hrou či jednoducho potrebujú pauzu. Vtedy sa z ich trénerov stávajú psí psychológovia, ktorí sa snažia nájsť príčinu psej apatie. V prípade Lulu ani to nepomohlo. Dokonca, aj keď ju namotivovali k vyhľadávaniu pomocou maškŕt, bolo vidno, že z práce nemá radosť. „Nie je to práca, na ktorú bola predurčená,“ napísalo CIA na svojom webe.

V CIA sa síce so psom rozlúčili, ale Lulu našla milujúci domov v rodine svojho dnes už expsovoda.