Elektrizujúce neóny sú možno len pre odvážne, ale občas sa oplatí zariskovať. Nápaditý módny kokteil doslova rozblázni vás šatník a váš outfit neunikne žiadnemu pohľadu. Neónové farby v zelenej, žltej, ružovej či oranžovej v sebe ukrývajú jemný nádych 90. rokov, napriek tomu sa dizajnérom podarilo zapracovať ich do modernejších strihov. Stačí si len vybrať!

Farebná paleta

Na výber máte z niekoľkých základných odtieňov, ktoré sa veľmi ľahko mixujú do outfitov. Ak si netrúfate na výrazný neónový outfit od hlavy po päty, skúste sa vyhrať aspoň s jedným dominantným kúskom. Efektne pôsobí oversized sako aj sexi šaty.

Tlmenie verzus zvýraznenie: Neóny sú mimoriadne výrazné a zaväzujúce. Preto je ideálne stlmiť ich neutrálnymi odtieňmi, aby príliš nekričali. V takom prípade budú oveľa nositeľnejšie a vy sa budete cítiť určite komfortnejšie. Skvele funguje biela, piesková či podtóny pastelových farieb. Na prehĺbenie neónov, naopak, použite čiernu či metalický efekt.

Pozor na nedostatky

Výrazné odtiene priťahujú pozornosť, preto si dajte pozor, aby ste zbytočne nezvýraznili drobné nedostatky postavy. Na druhej strane nimi skvele upozorníte na svoje prednosti. Preto dominantné neónové kúsky kombinujte práve tam!