Rôzne snáre a pokútni vykladači snov sa vás snažia presvedčiť, že desivé príbehy, ktoré v svojich spálňach, obvykle v stave REM prežívate naznačujú, čo vás v budúcnosti čaká. Do istej miery majú pravdu. Aj podľa odborníkov majú sny hlbší význam a v spánku sa podľa nich skutočne objavujú výjavy, ktoré vaše smerovanie môžu ovplyvniť. Viac než o budúcnosti však hovoria o vás, o strachoch, nádejach, myšlienkach či udalostiach, ktoré ste zabetónovali hlboko v mysli a vytesnili zo života.

Americká spisovateľka a psychologička Carmen Harrová vysvetľuje, že týmto spôsobom s nami komunikuje podvedomie. V náznakoch, nejasne, zahmlene. Sny majú často celkom iný význam, než sa na prvý pohľad zdá a dôležité je skôr, ako ich prežívate, než čo presne ukazujú. "Môžu odhaliť naše najhlbšie potreby, obavy, túžby,“ hovorí Harrová. "Nútia nás skúmať pocity a stavy mysle. Hoci si ich často nezapamätáme, každú noc sa odohrajú štyri až sedemkrát."

Serveru FEMAIL poskytla psychologička odborný výklad desiatich najčastejších nočných môr. Nájdete medzi nimi tú svoju?

Zdroj: Profimedia

Prenasledovanie

Ak vás v spánku naháňa človek, zviera, alebo napríklad postava z hororového filmu, signalizuje to, že v bdelom stave trpíte určitou formou úzkosti či strachu. Podľa Carmen sa pravdepodobne vyhýbate niektorým problémom v živote. Namiesto toho, aby ste sa čelom postavili nepríjemnej situácii, ľuďom či problému, radšej konfrontáciu odkladáte. "Tento sen môže tiež znamenať, že nechcete otvárať svoju myseľ novým možnostiam alebo odmietate akceptovať určitú, potláčanú súčasť vlastného JA," komentuje doktorka a ponúka aj opačné garde: "Ak ste prenasledovateľom vy, je to znakom vášho odhodlania v niečom dobehnúť ostatných.“

Ďalšia strana - Nevera ►►►