Hoci historický seriál The Crown, čiže Koruna (2016) nezískal napriek piatim nomináciám ani jednu cenu BAFTA, jeho tvorcovia nemusia byť smutní, veď si získali tú najprominentnejšiu diváčku. Samotnú kráľovnú Alžbetu II. Podľa zdroja blízkeho britskej kráľovskej rodine, Alžbeta si nielenže pozrela 10-dielnu prvú sériu z dielne Netflixu o samej sebe, ale dokonca sa jej páčila!

Rekordérka kráľovná Alžbeta II. (90): Na tróne je neuveriteľných 65 rokov

Prvá séria The Crown zachytáva prvé roky vládnutia kráľovnej Alžbety II. Nevyhýba sa ani intímnym detailom jej života od vzťahu Jej Veličenstva s princom Filipom až po aféru Alžbetinej sestry Margaréty s rozvedeným Petrom Townsendom. Ten požiadal Margarétu o ruku. Ona súhlasila, anglikánska cirkev nie. Odmietla schváliť manželstvo s rozvedeným mužom.

Čo robia členovia kráľovskej rodiny celé dni? Aj na dvore treba makať

Seriál The Crown (Koruna) v hlavnej úlohe s Claire Foyovou a Mattom Smithom.
Seriál The Crown (Koruna) v hlavnej úlohe s Claire Foyovou a Mattom Smithom.
Zdroj: Facebook

Princ aký? Kráľovská rodina má hneď niekoľko priezvisk, poznáte aspoň jedno?

Kráľovná Alžbeta a princ Filip sa zobrali 20. novembra 1947.
Kráľovná Alžbeta a princ Filip sa zobrali 20. novembra 1947.
Zdroj: profimedia

Sobota vyhradená pre seriál

Naspäť k seriálu. Kráľovnej Alžbete ho odporučili jej najmladší syn Edward, gróf z Wessexu s manželkou Sophiou. „Edward a Sophie milujú Korunu,“ uviedol pre portál Express zdroj z Buckinghamského paláca. Edward s manželkou a dvomi dcérami bývajú neďaleko Windsorského zámku, a tak sa s kráľovským párom pravidelne stretávajú. Rodinnou tradíciou sú víkendové neformálne večere pri sledovaní televízie. Podľa zdroja majú Edward so Sophiou účet na Netflixe a kráľovnú vyzvali, aby si seriál pozrela spolu s nimi. A premietanie mohlo začať.

FOTO Tieto fascinujúce fakty ste možno o Lady Di nevedeli. Princezná baletka, ale aj zlé vzťahy so svokrou!

Britský princ Edward s manželkou Sophiou. Na ich odporúčanie si kráľovná Alžbeta pozrela seriál o nej samej.
Britský princ Edward s manželkou Sophiou. Na ich odporúčanie si kráľovná Alžbeta pozrela seriál o nej samej.
Zdroj: ČTK

Kráľovná si podľa zdroja pozrela celú sériu. Niektoré udalosti sa jej zdali príliš zdramatizované, ale celkovo sa jej seriál páčil a tak sa môže tešiť na druhú sériu, ktorá sa na obrazovky dostane budúcu sezónu a dej je zasadený do rokov 1955 až 1964 Alžbetinej vlády. Inak ide o jeden z najdrahších seriálov. Rozpočet prvej série sa vyšplhal na neuveriteľných 130 miliónov dolárov.