Kráľ latino popu

Svetovú slávu svojho otca Julia Igesiasa nedosiahol, ale aj tak sa zapísal do dejín pop-music. Trojnásobný otec zanechal veľkú pečať na poli populárnej hudby. Najmä vo svojich začiatkoch bol idolom mnohých tínedžeriek.

Španielsky spevák, skladateľ, hudobný producent i herec je považovaný za kráľa latino popu. Svoju kariéru začal v polovici 90. rokov pod umeleckým menom Enrique Martinez, ale pomerne rýchlo sa vrátil k svojmu pôvodnému - Enrique Iglesias. Neoľutoval to. Stal sa svetovou hviezdou, na prelome milénia podpísal zmluvu s Universal Music Group za 68 miliónov dolárov.

Enrique je tretím a najmladším dieťaťom svetoznámeho speváka Julia Iglesiasa a filipínskej žurnalistky Isabele Preyserovej. Keďže rodičia trávili veľa času na cestách, Enriqueho vychovávala opatrovateľka Elvirau Olivaresová. Hudobník jej dokonca venoval svoj prvý album.

V pätnástich rokoch začal písať prvé piesne. Niektoré boli inšpirované hudbou Rolling Stones, Police a Dire Straits, ale aj tie zároveň vychádzali zo španielskych tradícií. Enrique svoje hudobné pokusy pred rodinou úspešne tajil. Rok študoval na obchodnej univerzite v Miami ekonómiu. Nakoniec štúdium prerušil a rozhodol sa pre vlastnú spevácku kariéru.

Zo slávneho speváka sa stal oddaný otecko. Enrique je už takmer 20 rokov s niekdajšou tenisovou hviezdou, Ruskou Annou Kurnikovovou. V roku 2001 sa sexi Ruska objavila v jeho klipe k piesni Escape a dvojica spolu začala randiť.

Ich dvojičky prišli na svet 16. decembra 2017 v nemocnici v Miami, pričom športovkyni sa tehotenstvo podarilo pred médiami utajiť. V januári pribudla k dvojčatám Lucy a Nicoasovi sestrička Mary. Hovoria jej Máša, čo je v Kurnikovovej rodnej krajine v Rusku bežné oslovenie.

FOTO Celej rodinky kráľa latino popu, Enriqueho Iglesiasa nájdete v GALÉRII >>