Po Tomovi Cruisovi a iných slávnych osobnostiach, ktorí sa neboja vykričať do sveta svoju príslušnosť k rôznym náboženstvám či sektám, prišla na rad aj Američanka Serena Williams. Taktiež sa oficiálne vyznala z príslušnosti k sekte, konkrétne ku svedkom Jehovovým.

Žiadne oslavy

O salvišoch, ako ho ľudovo na Slovensku nazývajú, je známe, že neslávia žiadne sviatky okrem tých, ktoré patria Jehovovi. A tak môže rozrastajúca sa rodinka tenistky Williamsovej zabudnúť na oslavu narodenín, menín, či dokonca Vianoc. A potvrdila to aj na sobotnej konferencii pred tuctami novinárov. „Naša dcéra Olympia narodeniny neslávi, sme svedkovia Jehovovi, také veci nerobíme,“reagovala prekvapivo na otázku, akú oslavu chystajú rodičia k prvým narodeninám dcérky Alexis Olympie Ohanianovej. Aby sa deti svedkov Jehovových necítili menejcenne, rozhodli sa členovia sekty praktizovať aspoň náhodné obdarovanie najbližších darčekmi v priebehu roka.

Na svadbe Meghan a Harryho s manželom, miliardárom Alexisom Ohanianom
Na svadbe Meghan a Harryho s manželom, miliardárom Alexisom Ohanianom
Zdroj: Getty Images

Obe slávne tenistky, sestry Williamsove, boli k tejto viere vychovávané od malička. Ako malé chodili od domu k domu a presviedčali ľudí, že ich viera je tá pravá a existuje len Jahve, nie iný Boh. Svoje členstvo v sekte patrične potvrdil aj otec tenistiek, ktorý prišiel na finále jedného z turnajov v tričku s nápisom „Jehova is my God“ (Jehova je môj Boh).