Keď vyšla 23. apríla Kate z pôrodnice len s párhodinovým Louisom na rukách, vyzerala ako od kaderníka. Veď aj bola. Mnohé mamičky potom zdieľali svoje vtipné foto len pár hodín po tom, ako priviedli na svet svoje ratolesti a, veruže, tak dobre nevyzerali. Kate však profesionálnu úpravu zovňajšku po pôrode nemožno mať za zlé. Na to, ako vyjde z pôrodnice, čakal s pripravenými prstami na spúšťach fotoaparátov prinajmenšom celý svet.

Vojvodkyňa nenechala na náhodu ani výber šiat. Stavila na červené šaty nad kolená s bielym golierom od Jenny Packhamovej. Popôrodným „baby outfitom“ si uctila kráľovnú sŕdc, princeznú Dianu. Tá si v podobnom outfite niesla v roku 1984 do paláca princa Harryho. Kate tak neurobila prvýkrát. Už pri narodení prvorodeného Georga stavila na bodkované šaty porovnateľné s Dianinými, keď porodila Georgovho otca, princa Williama.

Inšpirovala sa: Kate zvolila podobné popôrodné outfity ako princezná Diana.
Inšpirovala sa: Kate zvolila podobné popôrodné outfity ako princezná Diana.
Zdroj: Getty Images, profimedia.sk

Mamička fotí

Rovnako precízna je vojvodkyňa z Cambridgea v prípade zverejnených fotografií svojich ratolestí. Na prvé oficiálne fotky princa Louisa sme nemuseli čakať tak dlho ako pri princovi Georgovi. Tých sme sa dočkali približne po mesiaci, predsa len, išlo o prvorodeného syna princa Williama a Kate.

Keď sa o dva roky narodila princezná Charlotte, kráľovská rodinka zverejnila rozkošné fotografie deklarujúce súrodeneckú lásku. „Veľký“ brat George dával svojej sestričke pusu na čelo. Rovnako teraz „odrastená“ Charlotte bozkáva Louisa. Táto fotografia vznikla, keď Charlotte oslavovala tri rôčky. Prvý portrét Louisa, na ktorom pózuje svojej mame Kate, vznikol, keď mal len tri dni.

Kate študovala históriu umenia na univerzite v St. Andrews a je vášnivou fotografkou. Kráľovskou rodinnou tradíciou bolo, že oficiálne portréty detí robil profesionálny fotograf, ale Kate začala zverejňovať foto, ktoré fotila sama, prípadne príbuzní.

Prvý portrét Georga, na ktorom bola celá vtedajšia rodinka, čiže Kate, William a novorodenec George, odfotil dedo Michael Middleton v dome Middletonovcov v Bucklebury v Anglicku. Rodinnú atmosféru perfektne doplnili rodinný kokeršpaniel Lupo a domáci maznáčik Middletonovcov Tilly. Prvý portrét Charlotte fotila už Kate v Anmer Hall v Norfolku v Anglicku. Aktuálne zverejnené snímky Louisa nafotila jeho mama v Kensingtonskom paláci.

Obnosené oblečenie

To, čo ste si ale na portrétoch Louisa asi nevšimli, je obnosené oblečenie. Hoci si to môže dovoliť, Kate nie je žiadna márnotratnica. Neraz predviedla, že obliecť si dvakrát, a dokonca aj viackrát ten istý kúsok nie je žiadne módne faux pa. Škoda, aby krásne šaty viseli v skrini. Rovnako šetrne sa správa aj k oblečeniu svojich detí. Tie rastú tak rýchlo, že oblečenie mnohokrát ani nestihnú vynosiť. To, čo je bežné pre neurodzené matky, že mladšie deti nosia oblečenie po starších súrodencoch, je, zdá sa, aj s kráľovským poriadkom.

Súrodenecká láska: Princezná Charlotte bozkáva na čelo mladšieho bračeka, princa Louisa.
Súrodenecká láska: Princezná Charlotte bozkáva na čelo mladšieho bračeka, princa Louisa.
Zdroj: TASR

Charlotte bozkáva spiaceho bračeka v svetríku námorníckej modrej po bratovi Georgovi. Ide o svetrík španielskej značky Fina Ejerique za 52 dolárov, v prepočte asi 43 eur. George ho mal na sebe na oficiálnom portréte kráľovnej Alžbety s vnúčatami a pravnúčatami, ktorý vznikol v roku 2016 pri príležitosti 90. narodenín kráľovnej. Starkú s vnúčatami zvečnila celebritná fotografka Annie Leibovitzová.

Rovnaký svetrík: Princ George z neho vyrástol. Sestričke Charlotte je ešte dobrý.
Rovnaký svetrík: Princ George z neho vyrástol. Sestričke Charlotte je ešte dobrý.
Zdroj: Instagram

„Nemohli sme byť šťastnejší, keď sme videli malú princeznú Charlotte, ktorá mala rovnaký sveter ako princ George,“ povedal People dizajnér Ana Pérez. „Je veľkým potešením byť medzi značkami v kráľovskom šatníku.“ Nielen Charlotta nosí veci po bratovi. Louis mal biely outfit. Svetrík španielskej značky Irulea mala na sebe aj Charlotte na svojich prvých oficiálnych portrétoch. Svetrík bol darom od opatrovateľky. Kruh detského oblečenia sa tak dokonale uzavrel.

2015: Princ George drží v náručí princeznú Charlotte. Mala vtedy rovnaký outfit ako teraz jej braček Louis.
2015: Princ George drží v náručí princeznú Charlotte. Mala vtedy rovnaký outfit ako teraz jej braček Louis.
Zdroj: Profimedia
Svetrík po sestričke: Kate nie je márnotratná mama. Mladšie deti nosia šaty po starších súrodencoch.
Svetrík po sestričke: Kate nie je márnotratná mama. Mladšie deti nosia šaty po starších súrodencoch.
Zdroj: TASR

Kedy ho opäť uvidíme?

Na rozkošné fotografie kráľovských detí by sme sa mohli pozerať stále. Monarchovia ich však pekne dávkujú. Tých najbližších by sme sa v prípade princa Louisa mohli dočkať v júli, kedy budú krstiny.

Kate bude po pôrode debutovať 19. mája na svadbe princa Harryho a Meghan Marklovej. Malý Louis bude mať vtedy asi štyri týždne. Kráľovskú veselicu by si veľmi neužil. Zostane radšej doma s opatrovateľkou, ale svoje významné úlohy budú mať na dni D určite George a Charlotte a my sa môžeme tešiť na ich outfity a tanečné kreácie na parkete.

Prečítajte si tiež: