Či ste žena, alebo muž, môžete na spolunocľažníka pôsobiť ako veľmi dostupný objekt. Takže, aj keby ste pripúšťali, že z jednej noci sa vyvinie niečo viac, v očiach toho druhého sa môžete javiť ako ľahká korisť, s ktorou by si netrúfol kráčať životom.

Kto viac ľutuje?

Výskumy hovoria, že sex na jednu noc častejšie oľutuje nežnejšie pohlavie. Bez ohľadu na to, kto sa viac o erotické stretnutie usiloval. Čiastočne je to aj preto, že dámy ťažšie dosiahnu sexuálne uspokojenie na prvom stretnutí než opačné pohlavie. Skúsenejšie, ktoré dobre poznajú svoje telo a potreby, dokážu lepšie odhadnúť, čo im môže potenciálny milenec na jednu noc ponúknuť. Lenže v hre sú aj iné aspekty. „Žena sa zväčša za sex na jednu noc hanbí. Obáva sa, že si muž bude o nej myslieť, že je ľahká. Muž sa nebojí, že keď sa vyspí so ženou, bude považovaný za ľahkého,“ vysvetľuje sexuologička Danica Caisová. „Viete, mamičky nás učili - sex až po treťom rande. A muži akoby potrebovali tú brzdu - aj zvádzať, aj túžiť,“ dodáva.

Kylie Minogueová: „Ale iste, že som si dovolila sex na jednu noc. Je to lacnejšie než sedenie s boľavou dušou u psychiatra,“ prezradila o sebe speváčka.
Kylie Minogueová: „Ale iste, že som si dovolila sex na jednu noc. Je to lacnejšie než sedenie s boľavou dušou u psychiatra,“ prezradila o sebe speváčka.
Zdroj: profimedia.sk

Caisová si nemyslí, že dnes majú ľudia menej morálnych zábran. „Skôr sa zdá, že muži sú ešte konzervatívnejší než kedysi,“ hovorí. A mladé ženy? Nie sú oveľa dostupnejšie? „Viete, keď si žena hľadá partnera na celý život, nemôže byť veľmi povoľná, lebo si ho nenájde. Tie praveké inštinkty v nás nejde prelomiť. Zbližovanie má svoje zákonitosti - nesmie trvať veľmi krátko ani veľmi dlho,“ upozorňuje odborníčka na vzťahy a sex.

Viac než sex

Zahraničné výskumy sú jedna vec, ale slovenská realita nepustí. Aj keď mnoho manželstiev sa začalo v posteli, určite sa netreba spoliehať na tento spôsob zoznamovania. „Muž potrebuje na vzťah aj niečo viac než dobrý sex. Ak žena nemá iskru, neupúta ho ničím iným ako dobrým orálom, nebude s ňou chcieť tráviť čas pri iných činnostiach,“ zamýšľa sa nad sexom na jednu noc Denis.

„Niekedy sa čudujeme, prečo nejaká žena, na pohľad sivá myš, zaujme hodnotných mužov. Je to preto, že má v sebe správne vyváženú schopnosť párenia - je zvodná aj cudná, diablica aj mníška. Lebo keď je žena len diablica, muži sa jej väčšinou boja, a keď je mníška, odrádza svojou prudérnosťou,“ dodáva sexuologička.