Tip na článok
vztahy

Sexi špina: úchylka alebo porucha?

Ľudia, ktorým spôsobuje rozkoš znečisťovanie partnera alebo iných osôb, trpia sexuálnou úchylkou alebo duševnou poruchou

Vnávale vášne sa pritrafí kadečo! Roztrhaná blúzka či silonky neznamenajú, že máte v posteli násilníka či nebodaj chlapa s nejakou úchylkou. Niektorým dámam dokonca tieto divoké prejavy vzrušenia imponujú. Celkom inak je to v prípade, ak sa váš miláčik dostane do varu len tým, že vás dostatočne znečistí a zdeformuje: ničením oblečenia, mejkapu, natretím výkalmi, blatom, farbou či inými prostriedkami. Alebo tak ako v prípade Adolfa Hitlera - nacistického lídra vzrušovalo, ak na ňom ženy vykonávali potrebu.

Fekálny fantóm

Pred dvoma rokmi sa v médiách objavovali správy o záhadnom fekálnom útočníkovi. Terorizoval ženy cestujúce v bratislavskej mestskej hromadnej doprave tým, že ich natieral výkalmi a oblieval močom. Štyrid­siatnik Dušan však nebol jediný, kto takto netradične pristupoval na verejnosti k ženám. Polícia evidovala oveľa viac útokov s fekáliami a nemal ich na svedomí len spomínaný prominentný fitnestréner, ktorý sa priznal a svoje činy na súde oľutoval. Martin, ďalší obžalovaný, ktorý vraj podobným spôsobom v roku 2015 útočil na ženy v Bratislave, obvinenie popieral. Nuž, ani jeden sa nálepky „fekálny fantóm“ asi tak skoro nezbaví.

Znečistenie: Pre ľudí trpiacich saliromániou môže byť extrémne vzrušujúce.
Znečistenie: Pre ľudí trpiacich saliromániou môže byť extrémne vzrušujúce.
profimedia.sk

Ako vôbec niekomu napadne taký spôsob útoku? Zväčša títo ľudia trpia sexuálnou úchylkou či dokonca duševnou poruchou. Sexuálne vzrušenie v nich vyvolá znečistenie partnera alebo iných osôb výkalmi, ale aj akoukoľvek inou špinou. Odborne sa tieto zvrhlé prejavy nazývajú salirománia. Termín pochádza z francúzskeho slova salir, ktoré v preklade znamená znečistenie, škvrna.

Špinavá a lepkavá

„Na jednej internetovej zoznamke som spoznala muža, ktorý bol v komunikácii veľmi príjemný a kultivovaný. Ako to už na týchto weboch chodí, začali sme si písať aj o sexuálnych predstavách. Lenže po pár dňoch na mňa vybalil, že by bol rád, ak by som sa nechala niečím namazať. Najprv som nechápala, čo má na mysli. Potom mi však vysvetlil, že by ho vzrušilo, ak by ma mohol celú natrieť medom, farbou a inými tekutinami od hlavy pod päty. Doslovne. Teda aj tvár, vlasy, všetko. Spomínal kadejaké gebuziny, až mi prišlo zle. Vraj by mu nevadilo ani to, keby som sa v posteli povracala,“ krúti zhnusene hlavou Katarína.

Sexuológ vysvetľuje, že ľudí, ktorí trpia saliromániou, nevzrušuje samotný objekt, ale to, že môžu partnera alebo cudzie osoby znečistiť, zdeformovať, urobiť ich nevzhľadnými. Niekedy nútia partnera chodiť v nevkusnom a poškodenom oblečení. Fetišom v tomto prípade nie je samotné poškodzovanie objektu, ale výsledok - neatraktívny a znečistený vzhľad. Práve výkalmi, močom či vývratkami dosiahnu najvyšší stupeň pošpinenia, a teda aj rozkoše.

Prejav sadizmu

Samozrejme, ak vám partner počas erotického vytrženia rozmaže mejkap na tvári či natrie časť tela šľahačkou, aby ju potom nežne pojedal z vašej pokožky, neznamená to, že trpí nejakou úchylkou. Je len jednoducho svojsky hravý a vynachádzavý.

Postihnutí saliromániou si zväčša robia nárok na iného človeka, ktorého takto zbavujú atraktivity a dôstojnosti. Je len objektom, ktorý má naplniť ich zvrhlé chúťky. K takým praktikám môžu inklinovať aj ľudia so sadistickými sklonmi. Extrémnym znečistením sexuálneho partnera si taký človek dokazuje svoju moc - ponížil, znehodnotil. „Je to silné afrodiziakum, však? Mať moc nad iným človekom,“ napísal pred vyše dvesto rokmi francúzsky spisovateľ markíz de Sade, podľa ktorého je známy názov sadizmus. V škandalóznom filme Saló alebo 120 dní sodomy je detailný opis erotickej sadomasochistickej koprofágie, teda jedenia výkalov. To je ďalší termín, ktorý sa spája so saliromániou.

Úchylný Hitler

Nuž, každý prežíva sexualitu po svojom. Niekoho rozpáli pár nežných slov či dotykov, iní potrebujú extrémy. Dôležité je, aby človek svojimi túžbami a potrebami nikoho neobťažoval či dokonca neohrozoval.

Aj saliroman si môže nájsť vhodný objekt, ktorý naplní jeho erotické chute. Pred dvoma rokmi sa objavili správy o tom, že fekálie vzrušovali aj nacistického vodcu. Podľa záznamov doktora Waltera C. Langera mal Adolf Hitler rád, keď sa pri intímnom styku ženy nad neho postavili a vykonali na ňom potrebu - malú aj veľkú. Potreboval vraj do sexu zapájať výkaly. Udajne to praktizoval s neterou Geli Raubalovou. „Takáto perverzita predstavuje najvyšší stupeň degradácie,“ napísal lekár v správe.

Špinavé uličky aj nohavičky

Niektorí masochisti napríklad trpia myzofíliou, ktorá je podobná salirománii. Pri tomto druhu fetišizmu človeka vzrušuje samotná špina na tele iného človeka alebo aj na iných predmetoch. Extrémnym prejavom je jedenie telesných výlučkov - potu, moču či výkalov -, pri ktorom dotyčný dosahuje sexuálne vzrušenie. Myzofilici často vyhľadávajú špinavé uličky, toalety, skrátka, čo najviac znečistené miesta, alebo si robia zbierku pošpinených predmetov. Znečistená dámska bielizeň sa dokonca stala predmetom obchodovania na rôznych erotických weboch.

To, že partner zaspáva s vašimi použitými nohavičkami pod vankúšom, však neznamená, že trpí sexuálnou úchylkou - zrejme je len eroticky opantaný celým vaším telom a všetkým, čo s ním súvisí. Ak však začne z koša vyberať použité tampóny či zaujímať sa o vaše výkaly, rozhodne zbystrite pozornosť.

VIDEO Plus 7 Dní