Mnohé ženy po ňom túžia a pre pánov je najvýraznejším symbolom ich mužnosti. Žiadne svaly ani úspech im nedodajú toľko sebadôvery ako ich objemnejšia mužská pýcha. Tak, ako si niektorí muži potrpia na kypré poprsie, niektoré dámy sú zaťažené na obrovské rozmery v mužskom rozkroku, ktoré sa často spájajú s predstavou väčšej rozkoše. Viac zla však napácha neistota a znížené sebavedomie. „V drvivej väčšine majú muži veľkosť údu v poriadku, problém je len v ich hlave,“ upozorňuje sexuológ Ivan Kubiš.

Iný kraj, iný úd

Hanbia sa v spoločných sprchách, bránia sa začať intímny život pre pocit svojej nedokonalosti a obavy, že ich partnerka vysmeje. Aj takéto skúsenosti má sexuológ s mužmi, ktorí sa trápia pre svoje malé prirodzenie. „Jedným zo signálov, že chlapec dospeje v muža, je aj to, že prestane donekonečna merať a porovnávať svoj úd a začne ho konečne normálne používať,“ zdôrazňuje Ivan Kubiš. „So skutočne malým penisom, veľkosti detského malíčka, ktorý sa odborne označuje mikropenis, sa v sexuologickej praxi stretávame veľmi vzácne. Väčšina mužov má úd priemernej veľkosti a dokáže s ním uspokojiť väčšinu žien,“ upokojuje.

Priemerné miery pre ochabnutý penis sú šesť až jedenásť centimetrov, pri erekcii desať až dvadsať centimetrov. „Dĺžka najdlhších dokladovaných údov sa pohybovala v rozmedzí dvadsaťšesť až tridsaťpäť centimetrov. Známe sú aj určité rasové rozdiely. Riadne vyvinutý dvojmetrový americký černoch disponuje väčším ,kalibrom‘ ako jedenapolmetrový muž z Ázie,“ dodáva sexuológ.

Väčšie srdce než rozkrok

Prirodzene, niektoré dámy majú radšej obdarenejších pánov. „Nech si hovorí, kto chce, čo chce, netreba sa hrať a povedať si veci na rovinu. Na veľkosti záleží rovnako ako na technike. Takisto, ako je pre muža vzrušujúcejšie byť v stiesnenom priestore, takisto má žena z väčších rozmerov úmerne vyšší pôžitok,“ hovorí 26-ročná Lucia.

Martina má zase iné skúsenosti. „Pri príliš veľkom úde som pociťovala v niektorých polohách bolesť a necítila som sa komfortne. Dôležitejšie je to, ako dokáže partner so svojím nástrojom aj celým telom narábať. Či je pri milovaní k žene dostatočne pozorný. Radšej malého a snaživého, ako sebca s veľkým,“ dodáva.

Áno, mnohí muži podliehajú mylnému presvedčeniu, že väčší znamená nevyhnutne lepší. Na tom stavajú a, pa- radoxne, nie vždy dokážu partnerku uspokojiť tak, ako si to želá. „Mnohé ženy vôbec neprikladajú význam veľkosti údu, ale práve citom, kvalite emocionálneho vzťahu s partnerom. Z viacerých výskumov vyplýva, že ženy pokladajú za príťažlivejšiu časť muža zadok a nie penis. Treba však priznať, že niektoré ženy veľký úd skutočne priťahuje,“ dodáva odborník.

So sťažnosťami na nedostatočnú veľkosť údu sa sexuológ menej často stretáva pri mladých manželstvách. „Častejšie sa objavujú v konfliktných partnerstvách, niekedy sa malý úd používa ako jeden z argumentov pri rozvodovom konaní,“ priznáva Ivan Kubiš.

Obdarení: Černosi disponujú väčším „kalibrom“ ako napríklad Ázijčania.
Obdarení: Černosi disponujú väčším „kalibrom“ ako napríklad Ázijčania.
Zdroj: profimedia.sk

Bačova palica

Čo však v prípade, ak k dokonalej rozkoši predsa len chýba pár centimetrov? „Podľa mňa je chirurgické zväčšovanie údov v prvom rade biznis - osobne od toho pacientov odhováram. V drvivej väčšine majú veľkosť údu v poriadku, problém je v ich hlave. Prichádzajú ku mne pacienti operovaní na iných pracoviskách s následnými komplikáciami,“ priznáva Ivan Kubiš. Mužovi sa pri zákroku vpichne pod kožu údu vlastný tuk, aby sa zväčšila jeho hrúbka. Dĺžka sa tým neovplyvní. „Lenže tuk sa čiastočne vstrebe, čiastočne stvrdne a muž získa rovnako dlhý, rovnako hrubý, ale hrboľatý úd. Niečo ako bačova palica,“ opisuje.

Pri inej operácii sa pretne väzivo pri koreni mužkej pýchy, ktoré ju fixuje k lonovej kosti. „Úd sa v skutočnosti len čiastočne uvoľní, nie sú zriedkavé prípady infekcie, hnisania a vzniku jazvy. Teda efekt horší ako pred operáciou,“ priznáva sexuológ.

Hlavne sa nevzdávajte!

V prípade sťažností na menšiu veľkosť údu Ivan Kubiš odporúča nekoitálny sex aj nácvik sťahov pošvového vchodu - takzvané Kegelove cviky. Vhodným doplnkom sú erotické pomôcky ako zväčšujúce nadstavce na penis či vibrátory. „Dobré skúsenosti mám s liečbou mužov pomocou rázovej vlny. Opakovane mi ich partnerky podajú ruku so slovami - Škoda, že sme k vám neprišli skôr, je väčší aj hrubší… aj do ruky, aj inde…“ spomína sexuológ z Banskej Bystrice. Dodáva, že liečba rázovými vlnami je prvá a jediná, ktorá zväčšuje objem funkčného tkaniva erekcie.

Slováci obdarenejší než Briti i Španieli.
Slováci obdarenejší než Briti i Španieli.
Zdroj: Plus 7 dní

Samozrejme, existuje aj množstvo sexuálnych polôh, pri ktorých ľahšie zabudnete na menší objem či dĺžku. „Napríklad súlož à la vache, ako ju volajú Francúzi, a v preklade znamená ,na kravu‘. V starom hinduistickom písomníctve ju označovali poetickejšie - jeleň v ruji. Je to poloha zozadu, žena je na všetkých štyroch, zdvihne len dolnú časť chrbtice. Vysunutie ženinej panvy umožňuje hlbokú penetráciu,“ hovorí sexuológ a dodáva staré známe: „Nezabudnime, že aj s malým gašparkom sa dá zahrať veľké divadlo!“