Niektoré lapsusy z nášho intímneho života po rokoch radi vytiahneme v partii priateľov a smejeme sa s nimi. Iné zatlačíme do útrob našej mysle, hoci aj na nich sa občas pobavíme a pod rúškom anonymity internetu o nich dokážeme hovoriť.

Martina má síce len dvadsať rokov, ale trápno- smiešnymi historkami nás doslova zasype. „Spomínam si na prvého priateľa Tomáša, ktorý mal starostlivú mamu,“ hovorí.

„Milovali sme sa tajne v izbe a keď sme začuli, že niekto prichádza, rýchlo som sa obliekla a ušla domov. Zabudla som si však nohavičky. S malou dušičkou som na druhý deň priateľa navštívila. Nohavičky som našla čerstvo vypraté a vyžehlené na jeho nočnom stolíku. Takmer som sa prepadla od hanby a Tomáš sa na mojich rozpakoch výborne bavil.“

Zlomyseľnosť sa však nevypláca. Inokedy si znovu išli spolu užívať na trávnatú plochu v areáli malého letiska a v najlepšom sa pri nich objavil strážnik so psom.

„Dodnes sa smejem, keď si predstavím, ako utekal s holým zadkom a nohavicami na členkoch k autu a rada mu to pripomínam.“ Pridá aj kamarátkinu historku, ktorej milenec zaspal medzi nohami. „Nezvládla to. Myslím, že hlavne preto, že bol úplne triezvy a nemal sa na čo vyhovoriť. Dodnes sa s ním nebaví!“

Nevhodne zaskočení

Neraz vás zradí vlastné podvedomie. Akoby vám schválne robilo napriek. „Poznal som nádhernú dievčinu, po ktorej som rok túžil,“ spomína Ivan. „Vlastne po nej túžil asi každý, kto ju poznal. Preto ma šokovalo, keď ma raz pozvala k sebe. Splnil sa mi sen. Ale keď prišlo na sex, nepostavil sa! Mŕtvo! Pocit poníženia, keď ona išla telefonovať kamarátke a ja som sa potichu pobral preč, bol hrozný! Týždeň som nešiel na pivo, trasúc sa, či ma neprezradí.“

V internetových diskusiách nachádzame množstvo ďalších úsmevných príbehov, ktoré však z pohľadu ich aktérov v danej chvíli rozhodne zábavné neboli. Niekedy stačí málo, aby pekný večer dopadol hrôzostrašne a s verejnou hanbou.

Alena z Brna si spomína na návštevu u babičky na dedine, keď mala sedemnásť a s milencom sa tiesnili v izbe, ktorú mala so sestrou. „Práve tam mali hody a u babičky sa zišla celá rodina. Rešpektovali naše súkromie, až kým nedorazila sestra s frajerom. Ten na mňa hodil veľkého gumeného pavúka, ktorého asi vystrelil na strelnici. Túto háveď nemôžem ani cítiť.

V šoku som nahá vystrelila z postele a utiekla rovno do obývačky, kde na mňa celá rodina vytreštila oči. Myslím, že na druhý deň sa išli všetci vyspovedať a ja som sa tam dlho radšej neukázala.“

Prichytenie pri masturbácii býva tiež predmetom úžasnej zábavy okolia. Zvyčajne hlavnému hrdinovi nadlho prischne nelichotivá prezývka. Milada však bola posmechu ušetrená a azda i preto sa pod zmeneným menom podelila o parádny prešľap.

„Keď je v kancelárii nuda, píšeme si s partnerom na sociálnej sieti. On naše rozhovory často prenesie do erotickej roviny a býva to príjemne šteklivé. Vtedy však bol mimoriadne vynachádzavý a mňa jeho predstavy doslova preniesli do iného sveta.

Prebrala som sa, až keď sa rozleteli dvere a ja som prekvapene, s rukou vo vlhkých nohavičkách, hľadela na kolegyňu. Ona otvorila ústa, potom ich zavrela a odišla. Krvi by sa vo mne nedorezal.

Odvtedy partnerove pokusy o virtuálnu erotiku tvrdo ruším. A kolegyňa? Po pár týždňoch sme zašli na víno a obe sme sa na celej veci smiali. Keď som jej ukázala, čo ma tak vzrušilo, pýtala si telefónne číslo na môjho priateľa. Samozrejme, zo žartu.“

Sex na hrane

Je takmer pravidlom, že sexuálne úrazy bývajú bizarné. Lekári na pohotovosti by mohli rozprávať. Pacientov k nim vozia so „zlomeninami“ penisu, spáleným chrbtom od koberca, s vyvrátenými prstami, so seknutým krkom, s dobitými kolenami či s najrôznejšími predmetmi v konečníku.

Jana si pobavene spomína na zúrivý sex v kuchyni, ktorý sa skončil skôr, než sa začal. „Na nás s manželom prichádzajú sexuálne chúťky náhle a v takých chvíľach neriešime, kde práve sme. Nie je čas chodiť do spálne. Raz som jednoducho vyskočila na linku, roztiahla nohy a muž ku mne prudko prirazil. Keď živelne zreval, pokladala som to za silnú vlnu vzrušenia. Až po chvíli som zistila, že si privrel semenníky do zásuvky na linke.“

S úsmevom a empatiou

„Intímne chvíle sa ľahko môžu zmeniť na trápnu situáciu, ktorá sa stáva previerkou vzťahu,“ hovorí psychologička Geraldina Palovčíková. "„Niekedy prejdú do nedorozumenia i rozchodu. V lepšom prípade sa partneri uvidia v reálnom svetle, bez príkras.“ Nečakaný šok na začiatku známosti však môže priniesť bleskový zvrat.

Psychologička si spomína na klientku, ktorá po krátkej známosti uvidela pri prvom sexe neskutočne chlpatý zadok svojho milenca. Zdupkala tak rýchlo, že on sa dôvod jej úteku asi nikdy nedozvedel.

Ako dvojica nemilé príhody zvládne, záleží hlavne na jej vyspelosti, temperamente, charaktere či sile vzájomného vzťahu. Podľa odborníčky je v týchto chvíľach mimoriadne dôležitý zmysel pre humor. Základom vzťahu je predsa láska, priateľstvo a schopnosť zasmiať sa i sám sebe. Ak sú city obojstranné, partneri určite nájdu vhodný spôsob, ako chúlostivú situáciu nezhoršiť, odľahčiť ju, obrátiť na žart.

„Môj kamarát raz pozval na schôdzku trochu konzervatívnu kolegyňu, ktorá sa mu veľmi páčila, no zatiaľ si vykali. Sedeli v parku a keď sa odhodlal na pokus o bozk, podarilo sa mu nechtiac vydať hlasný zvuk, o ktorého pôvode a aróme nemohli byť pochybnosti.

Na zdesený pohľad slečny reagoval: ‚Keď už pred tebou prdím, tak si môžeme aj tykať.‘ Trapas sa tak zmenil na úsmevnú príhodu s dobrým koncom. Stále sú priatelia.“

Na druhej strane, žartovať napríklad na tému sexuálneho zlyhania nie je vhodné. „Tu by mala žena prejaviť pochopenie tak, aby zmiernila mužov pocit hanby. Určite by nemala nahlas uvažovať o príčinách, vypytovať sa, ironizovať, lebo tým viac zdeptá jeho sebavedomie a môže narušiť ich vzťah,“ upozorňuje Geraldina Palovčíková.

Dodáva, že poruchu erektilnej dysfunkcie mnohí chlapi prežívajú priam tragicky. „Začnú o sebe pochybovať a čím viac sa preľaknú, tým viac im to nefunguje. Neistotu však prežíva aj partnerka. Uvažuje, či muž nemá inú, či ju skutočne miluje, či je dosť sexi... Tu je naozaj dôležitá psychická zrelosť, emocionálna inteligencia a empatia.“

Hoci sexuálne lapsusy obyčajne netreba brať príliš vážne, tie, ktoré sa skončia úrazom, môžu mať nepríjemnú dohru. Podľa psychologičky totiž k zraneniam väčšinou dochádza pri nevere. „Poznám prípad, keď si vydatá dáma pri vášnivom sexe s milencom rozbila hlavu o nočný stolík a skončila na pohotovosti.“ Prepieklo sa jej to, ale sama prijala úraz ako trest zhora a vzťah ukončila.