Princezná ľudských sŕdc bola obdivovaná v LGBTI komunite najmä kvôli svojej angažovanosti v boji proti zákernej chorobe AIDS. Tá bola a stále je rozšírená medzi homosexuálmi kvôli nechránenému pohlavnému styku. V pamätiach, ktoré nedávno vydal herec Cleo Rocos, figuruje Diana v pomerne zle predstaviteľnej situácii.

Freddie Mercury: S Dianou boli kamaráti
Freddie Mercury: S Dianou boli kamaráti
Zdroj: profimedia.sk

Podľa herca mala s ním, s Freddie Mercurym a komikom Kenny Everettom navštíviť gay klub. Pozastavuje sa aj nad vtipným mementom podobnosti – Freddie bol frontmanom kapely Queen, Diana bola princezná Walesu. Oboch však podľa herca spájal nočný život.

Zamaskovaná

V pamätiach píše, že partia pila v Everettovom dome šampanské a Diana sa zaujímala o neskoršie plány zúčastnených. Keď sa jej chlapi zverili, že chcú navštíviť jeden z najikonickejších nočných gay klubov v Londýne, princezná okamžite reagovala, že sa chce pridať. Skupina vraj okamžite spozornela, a Diana si začala robiť posmech: „Predstavte si tie titulky, keby ma v klube nafotili, a dokonca pri nejakej bitke“údajne povedala. Freddie Mercury reagoval: „Choď do toho, dievča, zabav sa!“. A neskorý večer mohol začal. Nebol by však možný, ak by sa Diana neprezliekla.

V manželstve s princom Charlesom nebola šťastná.
V manželstve s princom Charlesom nebola šťastná.
Zdroj: profimedia.sk

Zamaskovala sa vojenskou bundou, slnečnými okuliarmi a koženou čiapkou, oblečenie našla v šatníku speváka kapely Queen. Podľa Rocosa vyzerala ako moderne oblečený homosexuál. „Diana bola skvelá, prepašovali sme ju do klubu, vkuse sa smiala a pohybovala sa vo Freddieho blízkosti, ako by bol jej strážca. Objednali si biele víno a pivo, nikto ju nespoznal. Samozrejme, pohybovala sa po bare s vedomím, že je princezná a kedykoľvek ju môže niekto spoznať. Možno aj spoznal, ale zo spolupatričnosti nik nepovedal ani slovo,“ znie v knihe, ktorá môže spôsobiť ešte obrovský rozruch.