Roger Federer je najlepší tenista histórie. Dobrá správa pre Rafu je to, že aj on je najlepší tenista histórie, - zavtipkoval po finále mužov na French Open a jedenástom triumfálnom ťažení tridsaťdvaročného Španiela Rafaela Nadala legendárny americký tenista John McEnroe. Pre aktuálnu svetovú jednotku vo dvojhre - familiárne pre Rafu - je to sedemnásty grandslamový titul. Tenisové umenie na dvorcoch Roland Garros mu prinieslo jedenásty Pohár mušketierov a na účet 2,6 milióna dolárov. Za povšimnutie stojí Nadalova štatistika na turnaji French Open. Má neuveriteľnú úspešnosť - 97,7 percenta. „Rafael XI. v Paríži. Nadal si zahryzol jedenásty raz do pohára na svojom nedobytnom území,“ vystrúhal tenistovi poklonu španielsky športový denník Marca. Vlani za výhru na French Open zinkasoval Nadal podľa Busi­ness Insidera 2,4 milióna dolárov a za US Open 3,7 milióna dolárov.

Nadalovi sa po aktuálnej výhre na Roland Garros podarilo ešte niečo. V príjmoch prekročiť magickú hranicu 100 miliónov dolárov a zaradiť sa do top trojky najlepších tenistov. V aktuálnej sezóne mu kariérne výhry priniesli už skoro šesť miliónov dolárov, ale nezarába len hrou na kurtoch. Vlani zarobil za svoju áčkovú hru 26 miliónov, so značkami Babolat, Nike a Tommy Hilfiger podpísal troj- až štvormiliónové kontrakty. Ako veľvyslanec automobilky Kia dostal k dispozícii Kiu Stinger GT, ktorej cena sa začína na 31 900 dolároch a môže sa na nej voziť aj vo voľnom čase.

Doteraz celkovo podľa ATP World Tour zarobil Nadal za dvojhry a štvorhry 100 564 598 dolárov. V historickom rebríčku najlepšie platených tenistov mu patrí bronzové miesto. Pred ním je so 110 917 462 dolárov tridsaťjedenročný srbský tenista Novak Djokovič a rebríčku kraľuje tenisový fenomén, tridsaťšesťročný Švajčiar Roger Federer s celkovými doterajšími príjmami 116 222 182 dolárov.

Rafa si za peniaze, na ceste za ktorými vypotil na kurte hektolitre potu, doprial napríklad luxusné hodinky či jachtu. Neváha však prispieť na dobročinnosť a dotuje i tenisové centrá. Pozrime sa bližšie, na čo sympatický tenista míňa zarobené milióny.

Beethoven na mori

Nadal cestuje po mori štýlovo. Na skoro 24-metrovej jachte pomenovanej po jednom z najvýznamnejších skladateľov hudby Beethovenovi si tenista v kajutách možno púšťa jeho symfónie. Jachta je podľa yachtharbour.com dielom talianskeho dizajnérskeho štúdia Nuvolari Lenard. Rovnaký model jachty MCY 76, ako vlastní Nadal, vyjde na 2,8 milióna dolárov. Dosiahne rýchlosť 31 uzlov a zmestí sa do nej osem hostí plus dvojčlenný personál. Nadalovi jachtu dodali v roku 2016 a pre spoločnosť Monte Carlo Yachts na nej i zapózoval, čím sa firme zákonite zvýšil dopyt.

Beethoven na mori: Rafael Nadal brázdi vody štýlovo.
Beethoven na mori: Rafael Nadal brázdi vody štýlovo.
Zdroj: Internet