Tí,ktorí ho našli, nedajú naň dopustiť. Reč je o bode G, ktorý sa dlho spájal len s dámskou rozkošou. „Informácie o tom, že niektoré ženy sú schopné dosiahnuť orgazmus aj ejakuláciu intenzívnym dráždením určitého miesta na prednej stene pošvy, potvrdil aj klinický výskum,“ hovorí urológ a andrológ Ivan Kubiš. „Toto miesto zvýšenej erotickej dráždivosti dostalo názov Gräfenbergov bod - skrátene G bod - na počesť Ernesta Gräfenberga. Nemecký gynekológ a vedec ako prvý spozoroval a upozornil na erotický význam tohto miesta vagíny už v roku 1950 v časopise International Journal of Sexology,“ dodáva odborník. Svoj bod rozkoše však majú aj páni.

Rozkoš pre oboch

„Keď ho môj bývalý priateľ objavil, zažila som najväčší orgazmus v živote. To bola explózia!“rozplýva sa nad potenciálom bodu G Michaela. „Máloktorý muž však dopraje žene tento zážitok. Jednoducho toto miesto nepoznajú alebo podceňujú,“ priznáva. Na rozdiel od klitorisu je bod G skrytý, ale šikovný milenec ho ľahko nahmatá a dopraje svojej partnerke rozkoš, akú možno ešte nezažila.

Platí to aj naopak - žena tiež môže svojho partnera priviesť do raja G bodu. „Pri erotických hrách s mojím priateľom sme vždy radi objavovali a skúmali všetky miesta na svojich telách. Keď som prstom zablúdila aj na to jedno a správne ho dráždila, videla som, ako to partnera privádza do varu a zažíva rozkoš, ktorú som si vychutnávala spolu s ním,“ opisuje Tina. Natrafila na mužský bod G, o ktorom sa posledné roky čoraz viac hovorí. Nie je ním nič iné než prostata. „Obsahuje hustú sieť citlivých nervových zakončení, ktorých stimulácia vedie u muža k rýchlemu a intenzívnemu orgazmu,“ opisuje Ivan Kubiš.

Masáž prostaty

Objavovanie G bodu je tiež jednou z ciest obohatenia vzťahu. „Kým sa na to odhodláte, je dôležitá príprava, porozprávať sa o všetkom s partnerkou. Nie každému to vyhovuje, hlavne zo psychologických dôvodov, takže podmienkou je obojstranný súhlas. Je určite príjemnejšie prenechať objavovanie mužského bodu G partnerke,“vysvetľuje urológ. Nuž, kým ženský bod je pomerne dobre prístupný aj samotnej majiteľke, muži to majú náročnejšie. Ak chcú zažiť výnimočné pocity, pomoc pri erotickej masáži prostaty určite uvítajú.

Táto milostná expedícia pre odvážnych a zvedavých bádateľov si vyžaduje čas i trpezlivosť a treba citlivo reagovať na reakcie partnera. „Nezabúdajte na hygienu, napríklad spoločný kúpeľ, ktorý môže byť príjemnou predohrou. Vhodné sú aj ostrihané nechty, aby ste partnerovi neublížili,“upozorňuje.

Potom už všetko záleží na kreativite partnerov. Dôležitá je však príjemná atmosféra dôvery a vzrušenia. „Prostata - slávny bod G - sa nachádza na prednej stene konečníka asi päť centimetrov od otvoru. Normálna prostata má veľkosť gaštana. To, čo sa dá nahmatať, je jej zadná časť elastickej konzistencie, má hladký povrch a je nebolestivá. Sledujte, ktorý pohyb spôsobuje mužovi najväčšiu rozkoš, a postupne objavujte a užívajte si nepoznané,“dodáva Ivan Kubiš.

Majte ju pod kontrolou

Nie všetky dvojice majú chuť na takéto dobrodružstvá. Lenže poznávať svoje telo nemusíme len kvôli rozkoši, ale aj zdraviu. Tak, ako by si mali ženy sledovať prsníky a pravidelne sa venovať samovyšetreniu, odborníci odporúčajú mužom mať pod dohľadom svoju háklivú časť tela - pro­statu. Erotické sebapoznávanie teda môže nielen spríjemniť intímny život partnerov, ale v niektorých prípadoch aj odhaliť prípadné problémy. Ak muž trpí bolestivým či častým močením, ale aj erektilnou dysfunkciou, treba si posvietiť práve na túto žľazu. Zväčšená prostata trápi s pribúdajúcim vekom asi každého druhého muža. „Ak máte pochybnosti, či je pro­stata v poriadku - je bolestivá, tvrdá, hrboľatá, väčšia, jednoducho, ak si myslíte, že niečo nie je v poriadku, treba ísť za urológom,“dodáva Ivan Kubiš.