Srbský tenista Novak Djokovič v týchto dňoch úspešne vkročil do tenisového turnaja Rogers Cup v Toronte, keď v prvom kole bez väčších problémov zdolal Bosniaka Mirzu Bašiča. Bodaj by aj nie, keď predtým absolvoval v španielskej Marbelle originálnu prípravu. 

Novak si zacvičil na ulici
Novak si zacvičil na ulici
Zdroj: marbella.com

„Nole“ si okrem iného len v plavkách zabehal a zacvičil v uliciach obľúbeného letoviska a vystavil tak prekvapeným okoloidúcim na obdiv svoje vyšportované telo. Neskôr počas jedného z tréningov vyniesol na chrbte svojho slovenského trénera Mariana Vajdu po schodoch jednej z tribún. A zrejme je na to patrične hrdý, keďže sa svojím výkonom pochválil aj na sociálnych sieťach.

Obavy fanúšikov

Mimochodom, Djokovičovo rozhodnutie trénovať v Marbelle, kde žije jeho brat Marko, vyvolalo menšiu paniku medzi srbskými fanúšikmi. Majiteľom miestnych tenisových kurtov je totiž Pepe Imaz, španielsky mentálny kouč, ktorý niekoľko mesiacov spolupracoval s bývalou svetovou jednotkou. A výsledkovo to pre čerstvého víťaza Wimbledonu nebolo dobré obdobie  - väčšinou prehrával už v prvých kolách turnajov a zaznamenal výrazný prepad na rebríčku ATP. Veci sa pohli k lepšiemu, až keď sa do Djokovičovho tímu vrátil slovenský tréner Marián Vajda. 

Djokovič a španielsky mentálny kouč Pepe Imaz.
Djokovič a španielsky mentálny kouč Pepe Imaz.
Zdroj: Profimedia.sk

„Pepe je späť, Nole sa môže rozlúčiť s víťazstvami na grandslamoch,“ hromžil jeden z internetových fanúšikov. „Dúfam len, že aj Vajda po pobyte v Marbelle nezačne šíriť lásku a mier,“ pridal sa ďalší, jasne narážajúc na učenie Pepeho Imaza.

Ako pierko

Najlepším upokojením pre Djokovičových fanúšikov môže byť práve spomínané video z tréningu, z ktorého srší dobrá nálada. „Takto v skutočnosti vyzerá vzťah trénera a hráča,“ okomentoval Srb zábery na svojom twitteri. „Vajda je ľahký ako pierko.“