Tip na článok
Zohraná dvojica: Novak Djokovič a Marián Vajda

Tomu sa hovorí príprava: Novak Djokovič trénoval v plavkách na ulici, potom vyniesol slovenského trénera po schodoch

Bývalá svetová tenisová jednotka si pobyt v španielskom letovisku zjavne užila.

Galéria k článku (8 fotografií )
Novak djokovič v Marbelle
Tennis - Wimbledon - All England Lawn Tennis and Croquet Club, London, Britain - July 15, 2018  Serbia's Novak Djokovic reacts during the men's singles final against South Africa's Kevin Anderson.    Neil Hall/Pool via Reuters
LONDON, ENGLAND - JULY 15:  Novak Djokovic of Serbia gestures during the Men's Singles final against Kevin Anderson of South Africa on day thirteen of the Wimbledon Lawn Tennis Championships at All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 15, 2018 in London, England.  (Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Srbský tenista Novak Djokovič v týchto dňoch úspešne vkročil do tenisového turnaja Rogers Cup v Toronte, keď v prvom kole bez väčších problémov zdolal Bosniaka Mirzu Bašiča. Bodaj by aj nie, keď predtým absolvoval v španielskej Marbelle originálnu prípravu. 

Novak si zacvičil na ulici
Novak si zacvičil na ulici
marbella.com

„Nole“ si okrem iného len v plavkách zabehal a zacvičil v uliciach obľúbeného letoviska a vystavil tak prekvapeným okoloidúcim na obdiv svoje vyšportované telo. Neskôr počas jedného z tréningov vyniesol na chrbte svojho slovenského trénera Mariana Vajdu po schodoch jednej z tribún. A zrejme je na to patrične hrdý, keďže sa svojím výkonom pochválil aj na sociálnych sieťach.

Obavy fanúšikov

Mimochodom, Djokovičovo rozhodnutie trénovať v Marbelle, kde žije jeho brat Marko, vyvolalo menšiu paniku medzi srbskými fanúšikmi. Majiteľom miestnych tenisových kurtov je totiž Pepe Imaz, španielsky mentálny kouč, ktorý niekoľko mesiacov spolupracoval s bývalou svetovou jednotkou. A výsledkovo to pre čerstvého víťaza Wimbledonu nebolo dobré obdobie  - väčšinou prehrával už v prvých kolách turnajov a zaznamenal výrazný prepad na rebríčku ATP. Veci sa pohli k lepšiemu, až keď sa do Djokovičovho tímu vrátil slovenský tréner Marián Vajda. 

Djokovič a španielsky mentálny kouč Pepe Imaz.
Djokovič a španielsky mentálny kouč Pepe Imaz.
Profimedia.sk

„Pepe je späť, Nole sa môže rozlúčiť s víťazstvami na grandslamoch,“ hromžil jeden z internetových fanúšikov. „Dúfam len, že aj Vajda po pobyte v Marbelle nezačne šíriť lásku a mier,“ pridal sa ďalší, jasne narážajúc na učenie Pepeho Imaza.

Ako pierko

Najlepším upokojením pre Djokovičových fanúšikov môže byť práve spomínané video z tréningu, z ktorého srší dobrá nálada. „Takto v skutočnosti vyzerá vzťah trénera a hráča,“ okomentoval Srb zábery na svojom twitteri. „Vajda je ľahký ako pierko.“

VIDEO Plus 7 Dní