Julie Edwardsová sa prechádzala po anglickom pobreží v Somersete so svojím basetom menom Molly. Keď tu zrazu Molly našla, a teraz sa podržte, neporušený penis a semenníky, ktoré vyplavilo more, teda aspoň tak to vyzeralo podľa majiteľky psa.

Vyzerali nepoškodene

„Videla som, že sa Molly chystá niečo zjesť. Zvyčajne sú to červy alebo vtáky, keď som ju však zastavila, uvidela som, že to nie je ani jedno z toho,“ opísala Julie Daily Mail. Napriek tomu, že genitálie boli v slanej morskej vode, vyzerali byť nepoškodené. Julie kontaktovala správcu pláže a ten nález nehlásil na políciu. Aktuálne prebieha identifikácia predmetu s pomocou koronera.

Zatiaľ, čo jeden obyvateľ pobrežného mestečka bol z nálezu zhrozený, pre iného to nebol veľký šok. Nuž, je pravda, že more vyplavilo vo svete už všeličo.

Od marihuany po botasky

V marci sme písali, že v oblasti chorvátskeho Šibeniku a okolitých ostrovov vyplavilo asi sto kilogramov marihuany v igelitových balíčkoch. Počet návštevníkov tamojších pláží sa po náleze údajne zvýšil.

V novembri 2013 vyplavilo na pláži neďaleko japonského Tokia balík s 78 kilogramami kokaínu za 70 miliónov dolárov.

Okrem drog moria vyplavili aj iné kuriozity, ako skoro 4,5 milióna kúskov lega. V roku 1997 totiž z lode smerujúcej z Rotterdamu do New Yorku padlo do mora 62 kontejnerov hračky. Figúrky sa postupne objavovali počas nasledujúcich rokov na rôznych plážach. V roku 1901 sa pri pobreží waleského Llynu potopila loď s whisky. Občas sa nejaká tá fľastička vynorí dodnes.

V decembri 2001 v Miami Beach na Floride našli takmer dvojmetrovú výcvikovú mínu amerického námorníctva. V decembri 2006 zaplavili pláž v Severnej Karolíny tortillové čipsy, zrejme vinou búrky. Búrka môže aj za vyplavené botasky pri holandskom pobreží v júli 2009.