Bývalá herečka Meghan Markle, ktorá sa po svadbe s princom Harrym pýši titulom Vojvodkyňa zo Sussexu, sa stala zo dňa na deň módnou ikonou. Elegantné kostýmy a distingvované šaty nahradili v jej šatníku miesto, ktoré pred tým patrilo krátkym sukniam a blúzkam s výstrihmi. Predsa len, musí dodržiavať určité pravidlá aj v obliekaní. Na svadbe príbuzných, na ktorej sa s manželom zúčastnila cez víkend, to však vojvodkyňa prepískla. A nie len čo sa týka ceny.

Krok vedľa. Za tisíce

Britská kráľovská rodina prináša do štátnej pokladnice nemalé peniaze. Radovo ide o milióny libier ročne. Dospelí i mladí monarchovia sú vzorom nie len pre celebrity, ale i pre obyčajný ľud. Meghan Markle, rozvedená Američanka, vyzerá vždy upravene a elegantne. Role marketéra sa však nezhostila podľa predstáv. Kým jej švagriná, manželka princa Williama – Kate, dáva prednosť šatám za pár desiatok či stoviek libier, Meghan ako by sa nedokázala rozlúčiť so žiarou hollywoodskych reflektorov. Na víkendovú svadbu sesternice princa Harryho, Celie McCorquodale, siahla po módnom kúsku návrhára Oscara de la Rentu za takmer štyritisíc libier.

Cez víkend sa konala ďalšia aristokratická svadba
Cez víkend sa konala ďalšia aristokratická svadba
Zdroj: Internet

Takýto kúsok si môžu jej „poddaní“ ledva dovoliť. To však nie je všetko – drvivá väčšina módnych kritikov ju zvozila pod čiernu zem. Šaty mohli byť aj o dve čísla menšie, farba nebola do sychravého počasia vhodná, jednoducho – vojvodkyňa v šatách za tisíce vyzerala ako na pyžamovej párty.

Bližšie k ľuďom

Úplne inú politiku v obliekaní a móde razí vojvodkyňa Kate. Svoje tri deti neváha obliekať viackrát do rovnakých šiat, často nakupuje v obchodoch, ktoré sú dostupné Britom. V momente, keď si oblečie kabát za 80 libier, alebo šaty za 30 libier, internetové stránky zažívajú obrovský nápor, oblečenie je za pár minút vypredané.

Kate modrobiele šaty veľmi pristali. Stáli pár desiatok libier.
Kate modrobiele šaty veľmi pristali. Stáli pár desiatok libier.
Zdroj: Profimedia

Týmto spôsobom napĺňa pokladnicu Anglicka oveľa rýchlejšie a väčším finančným obnosom. Šaty od Oscara de la Rentu z kolekcie na rok 2019 si v roku 2018 môže dovoliť málokto.