Tip na článok
Samo Trnka: Pustil sa do chudnutia.

„Ty si riadne tučný!" povedal známemu komikovi herec Juraj Kemka

Samo Trnka sa dal na chudnutie. Známy komik prezradil pre Plus 7 dní, koľko kilogramov sa mu podarilo zhodiť.

Galéria k článku (4 fotografie )
Samo Trnka: Známy aj ako vedátor Karol z relácie Dobre vedieť!.
Dobre vedieť!: V dokrútkach či priamo na mieste vysvetľuje Samo Trnka.
Humorista: Samo Trnka je známy aj svojimi stand-upmi.

„Čím tučnejší človek do fitka príde, tým viac mu všetci držia palce. Mnohí na jeho mieste boli kedysi tiež a vedia, aké to je," tvrdí Samo Trnka (38), známy aj ako vedátor Karol z relácie Dobre vedieť! Začal pravidelne cvičiť a vymenil špekáčiky za zeleninovú polievku. A už sa dostavili viditeľné výsledky!

Dolu skoro dvadsať kíl

„Zle som sa cítil, mal som veľký bachor, bolo mi ťažko na srdce a keď som vyliezol po schodoch, myslel som si, že odpadnem," popísal nám Samo Trnka. Všetko ešte zaklincovala úprimná reakcia jeho kolegu Juraja Kemka. „Keď som sa s ním zoznámil, tak sa na mňa pozrel a povedal: ,Ty si riadne tučný!'. Povedal som si, áno, má pravdu a mal by som s tým niečo robiť," spomína komik.

Lekárka mu zistila vysoký cholesterol a Samo nechcel byť ešte pred štyridsiatkou závislý od liekov na srdce. Pred dvoma rokmi začal plávať, vlani v lete zavítal do posilňovne. Mal 107 kilogramov, dnes má takmer o dvadsať kíl menej. „Vyrátali mi, že moja optimálna váha je 85 kíl, teraz mám o tri viac," pochvaľuje si.

Užíva si to: Samo vie, že sa už bez pohybu nezaobíde.
Užíva si to: Samo vie, že sa už bez pohybu nezaobíde.
Instagram

Ako na hojdačke

„Vždy som bol bucko. Rozhodne som nepatril k vychrtlým deťom," spomína. Na strednej škole začal chodiť na karate a vážil 75 kilogramov. Na vysokej škole ho tiež poznali ako štíhleho mladíka. „Lebo veď študent potrebuje fajčiť a piť, nie jesť, takže to bolo jasné," dodáva humorista. „Začal som pupkatieť, keď som sa zamestnal na trvalý pracovný pomer v novinách. Ženil som sa so 115 kilogramami," dodáva. Potom sa už neodvážil odvážiť.

Ide to: Samo Trnka schudol za rok takmer dvadsať kilogramov.
Ide to: Samo Trnka schudol za rok takmer dvadsať kilogramov.
Instagram

Doživotný pohyb

Samo Trnka sa už celkom inak pozerá na svoje telo aj zdravie. Aké sú jeho rady pre tých, ktorí sa trápia s nadváhou? „Najdôležitejšie je naplno si uvedomiť, že byť tučný a nebyť tučný je pre 99 percent ľudí ich rozhodnutie. Keď sa rozhodnú nebyť tučný, tú cestu si nájdu. Pohyb a strava je 50 ku 50. Ak chce byť človek zdravý, je do konca života odsúdený na pohyb. Mal by si ho dopriať pravidelne, najmä ak sedí celý deň v práci na zadku," pripomína muž, ktorý vie, o čom hovorí. Jeho nasadenie aj výsledky hovoria za všetko!

VIDEO Plus 7 Dní