V znamení Blížencov (22. 5. - 21. 6.) sa narodil aj Joseph Fiennes (27. 5. 1970). Koho si podmanil americký televízny seriál Príbeh služobníčky, založený na rovnomennej knižnej predlohe od Margaret Atwoodovej, toho tento britský herec nenechá chladným. V temnom a mrazivom príbehu stvárnil veliteľa Freda Waterforda, ktorý vo fiktívnej totalitnej krajine Gileád na území Ameriky znásilňuje hlavnú hrdinku Jude, služobníčku určenú na plodenie detí. Životné prostredie je znečistené, plodnosť vzácna, a tak vzniklo miesto s vlastnými zákonmi aj armádou, kruté a neľútostné k akejkoľvek slobode a odporu. Seriál získal mnoho ocenení vrátane ôsmich Cien Emmy.

Joseph Fiennes sa úlohy tvrdého, nekompromisného a zvrhlého veliteľa zhostil naozaj bravúrne. Bolo načase! Už sme pomaly zabudli, že kedysi zažiaril vo filmoch ako Kráľovná Alžbeta, Zamilovaný Shakespeare, neskôr vo vojnovej snímke Nepriateľ pred bránami či komediálnej dráme Hlava nehlava.

Pred dvoma rokmi, keď vznikol Príbeh služobníčky, sa objavil v dosť neočakávanej role, ktorá vzbudila mnoho protestov - v krátkom televíznom filme si zahral popovú hviezdu Michaela Jacksona. „Ťažko chápať, prečo sa herec známy z filmu Zamilovaný Shakespeare stal prvou voľbou pre rolu jedného z najikonickejších čiernych spevákov,“písalo sa v petícii.

Brat slávnejšieho herca Ralpha Fiennesa rovnako ako všetci jeho súrodenci zdedil umelecké vlohy po rodičoch. Narodil sa v Salisbury v anglickom Wiltshire, ale detstvo trávil aj v Írsku. Jeho priezvisko pochádza z francúzskej dediny Fiennes, v ktorej žil i jeho dedko sir Maurice Fiennes, bohatý priemyselník. Táto významná rodina je v príbuzenskom vzťahu s Charlesom, princom z Walesu.

Šarmantný Angličan sa v roku 2009 v Toskánsku oženil so švajčiarskou modelkou španielskeho pôvodu Mariou Dolores Diéguezovou, s ktorou majú dve dcéry.

Joseph Fiennes v americkom televíznom seriáli Príbeh služobníčky stvárnil veliteľa Freda Waterforda.
Joseph Fiennes v americkom televíznom seriáli Príbeh služobníčky stvárnil veliteľa Freda Waterforda.
Zdroj: Profimedia

Čo vás čaká od 24. mája do 30. mája?