V znamení Barana (21. 3. - 20. 4.) sa narodil aj Jim Parsons (24. 3. 1973), ktorého preslávila úloha svojrázneho čudáka zo sitkomu Teória veľkého tresku Sheldona Coopera. Vysoký chudý rodák z amerického Texasu sa pre hereckú kariéru rozhodol už v ranom detstve. Stačilo pár školských predstavení, aby pochopil, na čo bol predurčený.

Po skončení štúdia na University of San Diego hral divadlo, vystupoval v televíznych programoch a šou, zahral si zopár menších úloh vo filmoch. Potom prišla jeho prelomová rola čudáckeho vedca a profesora teoretickej fyziky, ktorý nerozumie medziľudským vzťahom, neznáša dotyky - najmä pre šírenie chorôb -, trpí rôznymi fóbiami a nepozná humor. „Inteligencia je sexi vlastnosť, ale niekedy vás začne pekne štvať,“ hovorí na adresu svojej postavy Parsons, ktorý ju stvárnil tak geniálne, že kritik Lewis Beale opísal jeho vystúpenie „akoby postava a herec boli jedna osoba“. Za rolu Sheldona získal niekoľko cenení a stal sa najlepšie plateným seriálovým hercom na svete. Už niekoľko rokov žije s umeleckým riaditeľom Toddom Spiewakom. Jim svetu potvrdil svoju homosexualitu oveľa neskôr, v roku 2012. Dovtedy svoj vzťah tajili. Zosobášili sa 18. mája 2017 v Dúhovej sieni v americkom New Yorku.

Jim Parsons.
Jim Parsons.
Zdroj: Instagram

Čo vás čaká od 22. marca do 28. marca?

KOZOROŽEC

Pustili ste sa do príliš veľa projektov, v ktorých sa strácate a vystavujete sa väčšiemu tlaku. Dobrá správa, ktorá príde koncom týždňa, vás však povzbudí a zlepší vám náladu. V kruhu rodiny cítite istotu a spokojnosť, viac sa zaujímajte o každodenný život svojich blízkych.

Zdravie: ++ Peniaze: ++ Láska: ++


Šťastné čísla: 12, 27, 31, 34, 40, 45

Kozorožec
Kozorožec
Zdroj: Shutterstock