Tip na článok

Úbohí alfa samci lovia ženy na kabelky Vuitton, hovorí Alojz Hlina. Má na mysli konkrétneho politika

Šéf hnutia KDH si myslí, že slovenský multiotecko hrubo dehonestoval slovenské ženy.

Galéria k článku (21 fotografií )
Nešetrí ho: Podľa Hlinu Kollár hrubo dehonestoval naše ženy, znížil prudko ich vnímanie v očiach cudzincov.
Šéf KDH o mužských potrebách: Ak tá funkcia bola mužovi a človeku daná, tak je na to, aby sa využívala.
Alojz Hlina: "Evolučnou úlohou muža nie je loviť ženy ale jeleňa," hovorí šéf KDH.

Slovensko aj v pomerne liberálnej Európe stále patrí medzi konzervatívnejšie krajiny „Štát musí obmedzovať dopyt po prostitúcii, ktorá ponižuje ženu na tovar a zneužíva jej ťažkú sociálnu situáciu. Ako trest navrhujeme zverejnenie identity klienta,“ vyhlasovalo pred jedenástimi rokmi KDH pod vedením Pavla Hrušovského.

V rámci nášho seriálu Sexbiznis po slovensky, ktorého prvú časť si môžete prečítať už v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ, sa o prostitúcii so šéfom KDH Alojzom Hlinom (46) zhovárala MONIKA MIKULCOVÁ. Prinášame vám časť rozhovoru venovanú mužom, ktorí si radi kupujú ženy.

Plus 7 dní

Akí muži podľa vás vyhľadávajú služby predajných žien?

Určitá funkcia bola človeku daná, aby sa využívala. Ak ju muž nepoužíva, môže mať zdravotný alebo mentálny problém. Alebo je farár a ovláda to silou mysle. Ale u ostatných by mala fungovať. Ak tá funkcia bola mužovi daná, tak je na to, aby sa využívala. Takže tieto služby vyhľadávajú muži, ktorí potrebujú naplniť tú základnú potrebu a nevedia to prirodzene.

A potom sú to aj lovci, ktorí si vešajú - obrazne povedané - skalpy. Evolučnou úlohou muža nie je loviť ženy ale jeleňa. To, že niekto, kto by nedokázal uloviť ani zajaca a loví ženy, to je jeho úbohosť. Dnes sú alfa samci, ktorí si dokazujú svoju silu tým, že ulovia bezbrannú ženu na kabelku Vuitton. To mi nepríde ako hrdinský zápas toho lovca, ale to je slabota.

Máte na mysli niekoho konkrétneho?

Borisa Kollára. Kľudne to tam dajte. To nie je hrdinstvo, výrazom schopnosti toho človeka. Typologicky sú však viacerí takto frustrovaní.

Alojz Hlina: "Evolučnou úlohou muža nie je loviť ženy ale jeleňa," hovorí šéf KDH.
Alojz Hlina: "Evolučnou úlohou muža nie je loviť ženy ale jeleňa," hovorí šéf KDH.
Dávid Duducz

Vráťme sa však k sexbiznisu. Myslíte, že sa v ňom na Slovensku točia veľké peniaze?

To sa ťažko určuje. Ale pokiaľ je niekto ochotný porodiť dieťa za kabelku, niekto je ochotný sa vyspať za cinzano, tak potom sa v tom asi veľké peniaze netočia.

Takže vy považujete za prostitúciu aj to, ak ženy, ktorým sa hovorí aj zlatokopky, idú s mužom za peknú kabelku a iné výhody?

Podľa mnňa je to problém. Moja úvaha je - Kollár ublížil našim ženám hrozným spôsobom. Lebo taký Helmut v Nemecku, keď sa dozvie o príbehu Kollára, že má desať detí s deviatimi ženami a je to taký playboy, tak si v hlave povie, že slovenské ženy sú také. Týmto Kollár hrubo dehonestoval naše ženy, znížil prudko ich vnímanie v očiach cudzincov. Preto by sme nemali šíriť príbeh Kollára, lebo ponižuje naše ženy. Ja byť ženou, tak ma to uráža, že sa o tom píše. Cítil by som sa dotknutý.

Neuráža väčšinu žien skôr správanie príslušníčok ich pohlavia, ktoré sa na takúto cestu dali? Že sami seba ponížili a zaradili sa do poradovníka?

Je to celé zhýralé, šialenstvo! Nechcem sa už o Kollárovi zhovárať. Niekomu to asi imponuje, keď sa stane takou zlatokopkou. Možno chce byť v bulvári.

Aký je teda rozdiel medzi zlatokopkou a tou, čo sa oficiálne predáva?

Častejšie sa sprchuje.

Ktorá?

Tá, čo sa predáva.

VIDEO Plus 7 Dní