Moment, keď Lucia Hablovičová vchádza po červenom koberci na bratrislavský Ples v opere, patrí dlhé roky k módnym vrcholom podujatia. Po boku má módneho návrhára Borisa Hanečku a na sebe jeho dizajnérske dielo. „Každý rok mám príplatok za to, že tu vytieram zem a pozbieram všetky špinky, ktoré si donesiem domov. To je Borisova špecialita, každý rok mi pristúpi sukňu asi štyristo ľudí. Ale stojí to za to, bez vlečky to nie je ono,“ vtipkovala vlani tmavovláska, hoci opäť patrila k najlepšie oblečeným ženám v Národnom divadle. Ešte pred pár mesiacmi to však vyzeralo, že dvojicu už viac na plese plesov neuvidíme.

Nevedeli, čo ten druhý robí

Hanečka v septembri predstavoval na bratislavskom hrade s kolegyňou z brandže Danou Voda kolekciu Jar/Leto/Jeseň/Zima 2018: Úprimne! Zdalo sa, že mu na nej mimoriadne záleží. No po Hablovičovej, pre ktorú dlhé roky vytváral modely na prestížny ples, nebolo ani slychu. „Lucka tu dnes chýba a aj Ľubica Čekovská. Obe majú malé detičky, ospravedlnili sa na večer. Keď sú detičky choré, musia sa o ne starať, úplne to chápem. To sa ani nedá, títo malí prckovia, ony ma však podporujú aj inak, som veľmi rád, že stoja pri mne, aj tak ich tu cítim,“ rozprával Hanečka, pričom nehovoril pravdu.

Rovnaký večer totiž Lucia Hablovičová zavítala na inú módnu prehliadku, kde sa navyše predstavila na móle. Návrhár a jeho dlhoročná múza tak vôbec nemali predstavu o tom, čo ten druhý práve robí, a pred ostatnými sa to snažili zakrývať. Ako sme sa však včera večer pred historickou budovou Slovenského národného divadla presvedčili, už je všetko v starých koľajách. Aj keď podľa našich informácií došíval Hanečku róbu pre svoju staronovú kamarátku na poslednú chvíľu.

Ako im to tento rok svedčalo, si môžete pozrieť vo fotogalérii.