Koľko trvá sex držiteľovi svetového rekordu a oplatí sa nasledovať jeho príklad?

Neuveriteľných 24 hodín pohlavného styku si užil 34-ročný muž zo Singapuru na každoročne organizovanom erotickom veľtrhu v Prahe. Mladý muž vystriedal za tento čas až 57 partneriek – s každou z nich došlo ku ejakulácii.

Mladý muž uviedol v rozhovore s novinármi, že sa na túto udalosť svedomito pripravoval podobne ako bežec, ktorý trénuje na maratón, nakoľko sex je v určitom ohľade náročnejší ako mnohé druhy športu, vykonávané na profesionálnej úrovni.

Nemusíte sa zhodnúť vo všetkom, ale ak sa zhodnete v sexe a po ňom sa cítite uvoľnene, patríte k sebe.
Zdroj: Shutterstock

Napriek intenzívnej príprave ho však počas tohto náročného výkonu po určitom čase začali trápiť kŕče, ktoré zmiernila až masáž od fyzioterapeuta. Po vyčerpávajúcej akcii skončil čerstvý držiteľ extrémneho rekordu v nemocnici, nakoľko jeho stav si vyžadoval akútne ošetrenie penisu.

Ako sa milovať dlhšie a viac si vychutnať intímne chvíľky?

Trvanie pohlavného styku sa dá predĺžiť niekoľkými metódami. Pre kvalitu sexuálneho života však často nebýva až tak dôležité, koľko trvá sex – viac záleží na tom, aké uspokojenie prináša obidvom partnerom a nakoľko utužuje ich vzťah. Vzájomná príťažlivosť začína v hlave…

Young couple kissiing
Zdroj: Picasa

Tantrický sex pre intenzívny pôžitok

Využitie tantrických techník je obľúbeným spôsobom prehĺbenia sexuálnych zážitkov, a to nielen u holywoodskych hviezd a slávnych spevákov (jedným z „ambasádorov“ tantry je napríklad slávny britský hudobník Sting). Základom tantry je vedomé milovanie – sústredenie sa na partnera, pozeranie si do očí, vzájomná masáž a veľmi dlhá predohra. Nezáleží na tom, koľko trvá sex ale na tom, ako si ho pár vie vychutnať.

Pri tantre dochádza k neustálemu oddiaľovaniu orgazmu, ktoré vyústi do veľkolepého vyvrcholenia. Niektorí nazývajú tantru i sexuálnou meditáciou, nakoľko sa v nej pracuje aj s energiou a s rôznymi technikami dýchania.

Bylinky, ktoré prispievajú k duševnej pohode

Medzi najvýznamnejšie príčiny predčasného vyvrcholenia u mužov patrí stres. Ideálnym stavom pre príjemné milovanie by mal byť pocit pohody – teda keď sú obaja partneri dostatočne uvoľnení a pozitívne naladení.

V tomto smere môže byť nápomocná bylinka Kotvičník zemný, ktorá stimuluje produkciu testosterónu v tele muža (čím zvyšuje libido) a zároveň prispieva k lepšej fyzickej a psychickej výkonnosti a k dobrej nálade. Táto bylinka je voľne dostupná, napríklad vo forme čaju na potenciu alebo tabletiek na predĺženie pohlavného styku.