M óda už dávno nie je iba štýlové oblečenie či pekná kabelka, ktorá ladí s topánkami. Doplnky sú stále podstatnou súčasťou. Módne trendy sa začali vzťahovať aj na digitálne technológie - mobilné telefóny či tablety. Dizajnéri sa preto húfne venujú štýlovým krytom na mobily. Na trhu nájdete superluxusné, zábavné, nápadité, kožušinové, ale aj multifunkčné, ktoré majú zabudované rôzne stojany, ak chcete sledovať niečo na telefóne a nechcete ho držať v ruke. Z obalu na telefón sa stala prestížna vec. Nie je to len kus plastu, ktorý má chrániť zariadenie pred poškriabaním či rozbitím.

Materiály

V čínskych internetových obchodoch nájdete v ponuke kryty za pár centov, ktoré sú väčšinou z najlacnejšieho plastu. Škála na e-shopoch je široká, ale, čo sa týka kvality, dostanete reálne to, za čo ste zaplatili. Ak chcete iba nejaký excentrický obal, aby chvíľu pobavil vás a vaše okolie, je to dobrá voľba. Ak chcete spraviť radosť deťom, vyberiete si z množstva rozprávkových a filmových motívov. Na zvláštne príležitosti sa hodia obaly s vtipnými vinšmi a blahoželaniami pre narodeninových oslávencov alebo svadobčanov. Stačí začať surfovať v obchodoch a nájdete určite ten pravý. Potom sú tu, naopak, kryty, ktoré sú vyrobené zo špičkových materiálov. Označené sú luxusnými značkami a ich cena môže siahať až do výšky tisíc eur. Špeciálna francúzska značka vyrába šat na osobný telefón z kože aligátora, krokodíla, teľacej kože a zo pštrosa. Posledný vás vyjde asi na dvesto eur, taký aligátor vás bude stáť približne osemsto eur. Ide však o obal, ktorý je ručne spracovaný.

Multifunkčné

Ak ste akčný a športový typ, na trhu nájdete obaly odolávajúce aj drsnému terénu. Sú vodovzdorné a znesú aj pád z ozajstnej výšky bez toho, aby sa telefón poškodil. Pre milovníkov videí majú návrhári špeciality. Obaly so zabudovanými stojanmi, pomocou ktorých nastavíte vyhovujúci sklon na sledovanie klipov a filmov na displeji. A, samozrejme, nájdu sa varianty s rôznymi úchytkami, ktoré si jednoducho môžete pripnúť na nohavice, bundu alebo telefón budete pohodlne a bezpečne držať v ruke, keď robíte selfie.